Топ Новости >
Влезот на Гевгелија долж линијата до Граничниот премин Богородица утре ќе претрпи прекин во електроснабдувањето во термин од 09 до 15 часот
Владата расправа за стопирање на изградбата на рудникот Казандол Featured
Владата на вечерашната седница ја разгледува можноста за стопирање на работата на рудникот Казандол
75 години од депортирањето на гевгелиските евреи Featured
И гевгелиските евреи заедно со над седум илјади македонски евреи завршија во правта на холокаустот
Од вкупно седумнаесет населени места во општина Гевгелија, седум се' уште немаат никаков канализационен систем
Од ЕВН соопштуваат дека прекинот на електрична енергија ќе трае од 9:30 до 14:30 часот
 Советот одлучи НЕ за рудници на Кожуф Featured
Гевгеличани уште еднаш после референдумот дадоа негативно мислење на барањето за продолжување на геолошките истражувања на Кожуф
Наместо цвеќе за денот на жената, градоначалникот на општина Валандово Перо Костадинов донел одлука средствата наменети за одбележување на денот на жената да ги донира во „Интервентниот женски фонд“. Одлука за поздрав
Меѓународната мировна трка која пред девет дена започна од Бугарија, поминувајќи низ Грција, денеска претпладне пристигна во нашиот град носејќи го факелот на мирот, со пораки за мир и соживот на сите народи во светот
Вонредна седница за рудници на Кожуф Featured
Општината закажа вонредна седница за во петок, со уверување дека испорачаниот одговор „НЕ за рудници на Кожуф“ според минатогодишниот референдум ќе биде старо-новиот одговор кон компанијата концесионер за геолошко минерални истражувања
Страница 10 од 62

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.