Топ Новости >
Од 18:45 во прекин е сообраќајот на регионалниот пат Фурка - Богданци
Бронзен медал за гевгелиската математичарка Викторија Тодорова Featured
Трето место на меѓународниот турнир „Математика без граници“ одржан во Несебар, Бугарија за гевгелиска четвртоодделенка
Дождот ја „оправда“ прогнозата за нестабилно и облачно време, кое беше најавено за почетокот на викендот
Со грант од ЕУ ќе се реновира одморалиштето на Смрдлива вода Featured
Општина Гевгелија ќе го реновира одморалиштето на лекувалиштето Смрдлива вода со средства до ЕУ, за што одвои сопствено учество од 10%
Граѓаните на улицата „26 април“ денеска да ги тргнат возилата од уличниот простор, поради најава за почеток на санација на улиците
За влез во Грција се чека од 40 до 50 минути
„Комуналец“ со четирикратно „не“ од членовите на гевгелискиот Совет Featured
редлогот за усвојување на финансискиот извештај на ЈПКД „Комуналец“ и понудените одлуки за корекции на центите на водата за пиење, цените за одведување отпадни води и прочистување на отпадни води не добија одобрување од Советот на општина Гевгелија
Се санираат улиците во Гевгелија и населените места Featured
Механизацијата за гребење и екипа за дробење на стариот асфалт беше присутна и активно работеше на улицата „Мицо Шаренков“
Наврнати 36 литри дожд во Гевгелија Featured
За еден ден од вчера попладне до денеска попладне во Гевгелија се наврнати 36 литри дожд на еден метар квадратен
Страница 2 од 62

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.