Топ Новости
Премиерот на „Валандовска ракијада 2018“ Featured
Премиерот Зоран Заев заедно со лозарите од регионот со манифестацијата го означија финишот на гроздоберната сезона
Гевгелија и Богданци викендов без струја Featured
Десет часовен дводневен прекин заради неопходни интервенции најавуваат од ЕВН
Гевгелија и околината без електрично напојување Featured
ЕВН - КЕЦ Гевгелија за петок 19 октомври најавува нов прекин на електично снабдување во период од 7 до 17 часот во Гевгелија и околните населени места
Кованец, Серменин, Конско, Ума, Смрдлива вода и Ски центарот „Кожуф“ утре без струја
СЈО со нова истрага „Поштенска Банка“ Featured
СЈО бара притвор за Димитровски, Главчев и Смилевски осомничени во новата истрага „Поштенска Банка“
Асфалтирани три улици во Миравци Featured
Вчера асфалтна постилка доби и улицата „Елена Минчев“ во должина од 130 метри, а веќе се уредени улиците „Гоце Делчев“ и „Моша Пијаде“
Гевгелија го чествува 11-ти Октомври Featured
Денот на македонското востание одбележан со полагање свежо цвеќе на Спомен костурницата на паднатите борци од НОВ во Гевгелија
На регионалниот пат Негорци - Прдејци во близина на „Психијатриската болница Негорци“ пресретнато возило со 10 мигранти
Патрола на АРМ пукала во воздух и спречила влез на мигранти Featured
АРМ со предупредувачки истрели во воздух спречила влез на мигранти во земјава, кај село Моин
Страница 1 од 71

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.