Лазар Мешков и Александра Караманова од советничката листа на СДСМ одговорија потврдно на известувањето од ОИК дека прифаќаат да бидат членови на Советот на општина Гевгелија
Гевгелискиот Совет во 2018 одржал 15 седници Featured
Советот на општина Гевгелија во текот на 2018 година расправал за 279 акти од кои 226 биле усвоени, што значи проодност на документите за 81 одсто
Денеска Гевгелија одолева на ветер со јачина од 21 метар во секунда што е еднакво на брзина од 75 километри на час
Вечер е Стара нова година, утре Василица Featured
Според Јулијанскиот календар, по кој се водат православните христијани, вечер се дочекува православната нова година
11 години незаборав - Игор Ѓорески Хектор (1976-2008) Featured
Со наклон кон паднатиот борец, Капетан Ѓорески - постхумно одликуван во воен воздухопловен ветаран и носител на Општинската Плаќета „7-ми Ноември за животно дело во 2009“ денеска гевгеличани му оддадоа чест на армискиот капетан Игор Ѓорески
Општина Гевгелија објави на јавна продажба седум парцели наменети за изградба на станбени објекти за домување, во месноста Моински пат и населбата Караорман
Игор Ѓорески Хектор - 11 години од трагичната смрт кај Блаце Featured
Денес, 11 јануари 2019 година Македонија одбележува 11 години од трагичната хеликоптерска несреќа кај Блаце, Кумановско, во која загинаа сите 12 членови на екипажот, меѓу нив и армиски пилот, капетан Игор Ѓорески-Хектор (1976-2008) од Гевгелија
Патиштата во Гевгелија проодни Featured
За 11 часа непречена работа низ улиците и локалните патишта во Гевгелија, градот и населените места оспособени за функционирање во зимски услови
Веќе 12 часа, почнувајќи утринава од 8:10 часот, Гевгелија е под врнежи од снег кои до моментот на поставување на веста достигна снежен талог од 14 сантиметри снег
Страница 1 од 79

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.