Топ Новости >
„AQUA M2“ - ЕУ проект меѓу Гевгелија и две солунски општини од Грција Featured
Заеднички Европски еколошки проект „AQUA M2“ меѓу општините Гевгелија и општините Пеонија и во Халкидона од соседна Грција и Универзитетот Аристотел од Солун
Хоризонтална сигнализација на улиците Featured
Продолжува акцијата за урбано уредување на Гевгелија со асфалтирање на улици во градот и населените места, а од денеска и со механичко одбележување на хоризонталната сигнализација на улиците низ Гевгелија
Неподготвеноста на фирма подизведувач ја остави Гевгелија без вода Featured
Фирмата „АДРА“ од Куманово дошла без алат на терен, а потребната опрема ја обезбеди Пожарната од Гевгелија, па работите на терен наместо два часа, траеја 12 часа
Гевгелија остана без вода Featured
Цистерни за мобилна достава на вода ќе бидат лоцирани на 5 локации низ градот
Потсетување: Прекин на водоснабдувањето во цела Гевгелија Featured
Во недела наутро од 3 до 8:30 часот ќе има прекин во снабдувањето со вода во Гевгелија, Мрзенци, Негорски бањи и индустриската зона Блокотехна. Наполнете вечерва некое шише вода за резерва
Обезбедени 3 милиони евра за регионални патишта во Гевгелија Featured
Патните правци Прдејци-Смоквица, Миравци-Давидово, Гевгелија-Негорци ќе се санираат ова лето
Поцков: Намалување на цената за прочистување на отпадните води Featured
Намалувањето треба да биде одобрено од Советот на општината и ќе важи од 1 август до крајот на 2018 година
Приклучувањето на новиот цевковод одложено за недела Featured
Закажан петипол часовен застој во водоснабдувањето за недела 15 јули за Гевгелија, Мрзенци, Блокотехна и Негорски Бањи
Летната акција за обнова на уличната инфраструктура во Општината се сели од Гевгелија во населените места
Страница 1 од 62

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.