Топ Новости

Општина Дојран со добри дела за децата

  • Петок, Апр 12 2019

Ангов: „Секогаш сме тука за доброто на децата. Тие се и ќе останат врвен приоритет во работењето на Општина Дојран“

 

 

Општина Дoјран дава поддршка на настанот „Правиме добри дела и растеме заедно“ и во тој контекс најави реализација на добри дела: Обезбедено пет дневно сместување и престој во Дојран за пет самохрани мајки на дете, или деца со приоритетна лекарска препорака за лекување. Периодот на обезбедениот престој ќе биде од 15 до 30 јуни 2019 во некои од капацитетите за сместување крај Дојранското езеро.

Градоначалникот Анго Ангов кој стои зад оваа обезбедена поддршка за летување на пет самохрани мајки со деца упатува заинтересираните да се јават и да резервираат на следната меил адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

- „Секогаш сме тука за доброто на децата. Тие се и ќе останат врвен приоритет во работењето на Општина Дојран“ истакна градоначалникот на општина Дојран Ангов промовирајќи ги добрите дела на Општината.

Во контекс на одбележувањето на акцијата „Правиме добри дела и растеме заедно“ во градскиот парк во Скопје, задутре, на 14 април се организира богат хепенинг каде ќе одржи најголемото и најблагородно дружење. Настанот е во организација на женската хуманитарна организација Inner Wheel Club Skopje Europea и невладината Аутизам МК.

 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Пендаровски во Гевгелија: На 21 април не одлучуваме за име, туку за политики

 

- „Гласајте за бројот три. Со него во 2014 бевме морални победници, сега на

Повеќе

Средба на Заев и Анѓушев со бизнисмени од Гевгелија

 

Компаниите да ги искористат мерките за унапредување на соработката со

Повеќе

Премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев во обиколка на системот за

 

 

- „Надминат е сериозниот проблем за водоснабдување од 2012 година и

Повеќе

Донаторска акција „Нахрани 10.000“ во Гевгелија

 

 

Националната хуманитарната акција „Нахрани 10.000“ за собирање храна,

Повеќе

Општина Дојран со добри дела за децата

Ангов: „Секогаш сме тука за доброто на децата. Тие се и ќе останат врвен

Повеќе

Членството во ЕУ на Хрватска и донесе 10,7 милијарди евра

Економијата на Хрватска инкасирала неповратни средства во износ од 1,9

Повеќе

Спасовски и чешкиот министер за внатрешни работи во посета на ГП Богородица

Потпишан договро од еден милион евра донација од Владата на Чешка за МВР за

Повеќе

Гевгелиски олимпијци по француски јазик

Ана и Никола од ООУ „Крсте Мисирков“ од Гевгелија на регионална „Олимпијада“ по

Повеќе

„Не биди ѓубре“ со акции во Валандово и Дојран

Параѓубаџиите вчера, во саботата изведoa акција за чистење на локации во

Повеќе

Градоначалник ДЈ со музика до хуманитарни средства

Перо Костадинов: На крајот на денот, најважно е дали некому сте помогнале

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.