ВЕСТИ
Топ Новости >
Деца од Гевгелија на бесплатно летување во Струга Featured
Во организација на Министерството за труд и социјална политика на РМ денеска 56 дечиња од Гевгелија заминаа на седумдневен бесплатен одмор во Струга
Заврши асфалтирањето на улицата „Мицо Шаренков“ Featured
Одлагањето беше поради нивелирање на шахтите од атмосферската канализација
Комисијата за проценка на штети од елементарни непогоди утврди штети кај 322 физички лица и 14 правни субјекти на површина од близу 400 хектари
Се асфалтира улицата „Едвард Кардељ“ во Нов Дојран Featured
Летото е период на засилена градежна активност за подобрување на инфраструктурата во Општина Дојран
Во Струмица утре - Работилница за врсничка едукација за Европската Унија и улогата на младите
Владата со промотивна и информативна кампања за референдумот Featured
Кампањата ќе се води согласно стандардите за јавни коминукации од интерес на јавноста и тоа релевантност, објективно и информативно комуницирање, непартиски комуникации, како и пропорционалност и рационалност
Владата го разреши дирекорот на Бирото за јавна безбедност и на негово место привремено го постави досегашниот заменик директор
Одбележан уменскиот панаѓур „Св. Пантелејмон“ Featured
Традиционално и годинава во организација на Месната заедница од село Ума, се одржа уменскиот панаѓур „Свети Пантелејмон“ во чест на верскиот штитеник по кој е насловена и тамошната црква
За една недела извршени девет кражби во Гевгелија
Страница 1 од 147

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.