Топ Новости >
Водата не е безбедна за употреба и не одговара на стандардите за квалитет според последната анализа на Институтот за јавно здравје на РМ направена во октомври годинава
АРСЕНА подели 300 литри вода на социјално загрозени семејства во с. Моин Featured
Активисти на граѓанската иницијатива „АРСЕНА“ синоќа во село Моин ја спроведоа третата акција за донирање вода на социјално загрозени семејства, лица со ниски примања, пензионери и невработени
Пионерскиот дом во Гевгелија шест месеци без струја Featured
Поради несигурност во наплатата на долгот ЕВН ја блокирал сметката на Пионерскиот дом, а вработените останале шест месеци без плата и здравствено осигурување
Граѓаните со прашања од повеќе области до опозицијата, на работната трибина „Заедно со граѓаните“ во организација на СДСМ, побараа конкретни одговори
Студентите прашуваат дали изјавата на премиерот значи дека тој се надева на сервилноста на идните генерации кои нема ни да помислат да се побунат против она што сегашните студенти го оспоруваат
АРСЕНА со предупредувачки пораки до граѓаните Featured
Само 10 часа по внесување во организмот, арсенот влегува директно во крвотокот, па дури и во плацентата со која е обвиткан неродениот плод
Власта не сака да го реши проблемот со водоснабдувањето на гевгеличани Featured
Ниту централната, ниту локалната власт немаат намера да го решат проблемот на Гевгелија со водоснабдувањето и сегашното загадување со арсен. Ние имаме намера и ќе го решиме тој проблем (Поцков)
Владимир Петрески: Конечно. Редно беше! Рикна денешниот обид на власта повторно да се задолжи
„Од страв од бомбата на Заев почнаа сами себе да се бомбардираат. Пукаа во Владата. Два пати се запали Владата. Погледнете ја најновата бомба со Субрата Рој. Вие како граѓани сте следната бомба што оваа Влада ќе го доживее“
Страница 117 од 143

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.