Топ Новости >
Активисти на Платформата „Фото глас“ денеска поставија заштитни капаци на отворените јавни светилки во дворот на Општинското основно училиште „Крсте Мисирков“ од Гевгелија
Републичкиот Штаб за вонредни состојби им забранува на банките со седиште во Република Српска и филијали на банките во Федерацијата на БиХ и областа Брчко, да отвараат сметки за посебни намени во име на помош за поплавените подрачја
Водата за пиење генерално ги задоволува стандардите. Има места без водовод, со бунари и вода без хлор. Во Гевгелија во водата има поголема концентрација на арсен. Граѓаните реагираат, а надлежните бараат решение. Извор: DW на македонски
Агенцијата за медиуми пресметала „нееднаков сооднос“ во емитувањето забавна и народна музика - Телма бара итна експертиза за минутажата на пуштената музика
Носителите на јавни функции да се издигнат над своите партиски интереси и да не ја продолжуваат националистичката пропаганда која единствено резултира со постигнување на краткорочни политички цели
Група од стотина жители на населбата Ѓорче Петров, претежно момчиња, се собраа во 18 часот револтирани од вчерашното убиство на матурантот Анѓел Петковски. Лицата прво се упатија кон куќата на загинатото момче Анѓел Петковски, каде што запалија свеќи
Изгубил се’ во поплавите, а бара само гумени чизми за помош - новинарот му ги дал неговите
Попладневното грозоморно убиство на 18 годишниот матурант Ангел П. од Скопје, од страна на Насер Е. со убод од нож директно во срцето, ги вознемири граѓаните од населбата Ѓорче Петров во Скопје
Во текот на вчерашниот ден на иницијатива на сопственикот на „Сити“ кафе од Гевгелија, Ристо Петков беше организирана првата собирна акција во градот
Страница 121 од 135

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.