Имаме заедничка одговорност во врска со стабилноста и демократизацијата во Македонија
Немилосрдната радиодифузна такса Featured
Семејството никогаш немало телевизор, а УЈП ја блокирал пензијата на единствениот хранител на семејството
Протестен марш: Да им покажеме на властите дека не сме ја заборавиле Тамара, дека бараме правда за неа и дека нема да дозволиме убијци на деца да бидат на власт!
Протестен марш против полициската бруталност и прикривањето на убиството на младиот Мартин Нешковски денеска пред Влада, со мотото: ОДАМ ПРЕД ВЛАДА!!!
Граѓанската платформа „Граѓаните за Македонија“ по вчерашниот протестен марш продолжуваат со активностите во кампот „Слободиште“
Граѓаните на Македонија со Марш за оставка на Владата Featured
Од Кампот на Слободата низ улиците на Скопје граѓаните ќе маршираат за оставка на врхушката на Груевски и Ахмети
Шилегов ја објави 36-тата бомба Featured
Прес конференцијата на портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, ја пренесуваме во целост
За училиштата филтри, за граѓаните „чиста“ арсена Featured
Граѓаните од околните стамбени објекти, кои се приклучени на истиот водоводен систем како и посочените институции, не добиле ниту инструкции како да се заштитат од арсенот
Кога ќе биде освоена слободата гевгеличани ќе бидат тука - да ја дочекаат први веста, односно да го озваничад падот на фамилијарно-непотистичката корумпирана и криминална власт
Страница 130 од 179

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.