Топ Новости
Седмоноемвриските награди во сенката на јавниот молк Featured
Свеченото доделување на седумтемина добитници на годинашниве општински награди „7-ми Ноември“ поминаа со групна фотографија и две реченици на општинската ВЕБ страница
Осомничениот Т.С: (40) од Кавадарци со кривична пријава поради основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ е изведен пред надлежен Јавен обвинител, a Судија на претходна постапка му одреди мерка притвор во траење од 30 дена
Првиот антикопурционер ја вработил сопругата во гевгелискиот ЦР Featured
Горѓи Сламов, е Претседател на Антикорупциска комисија на РМ, и единствен хранител на четиричленото семејство, а од минатиот понеделник неговата сопруга се вработила во Централен регистар во Гевгелија
Прво гореше документацијата во Министерствто за култура, а сега пожарникарите ја кршеле фасадата на Владата за да дојдат до изворот на пожарот
Неделата на социјалдемократијата и 23 години СДММ, одбележани со хуманитарна акција
Иако армијата ги предупреди специјалците дека имаат обврска да не објавуваат за природата на својата работа
Честит и вековит 7-ми Ноември! Featured
Општинскиот празник 7-ми ноември Денот на ослободувањето на Гевгелија од фашистичкиот окупатор денеска одбележан со посвета на народните херои, сите жртви и учесници во Народноослободителната борба на Македонија
Претседателот на СДСМ заедно со Тито Петковски (НСДП) и Андреј жерновски (ЛДП) денеска во заедничка изјава за медиумите го потврдија стариот став - нема враќање во Парламентот
СДСМ: Комунални сметки за партиски пресметки Featured
Сашо Поцков: Додека власта одложува во разгледувањето на кварталниот извештај за „Комуналец“, граѓаните добија петпати поголеми сметки за вода
Страница 130 од 155

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.