Топ Новости
Во Гевгелија се уште се пие вода со отровниот арсен Featured
Темата со арсенот и нерешеното прашање за водоснабдувањето на Гевгелија стана актуелна тема, не само на општинско туку и на државно ниво
 „Арсена“ со втора донаторска акција „Здрава вода за здрав живот“ Featured
Граѓанската асоцијација „Арсена“ од Гевгелија ја спроведе втората донаторска акција наменета за ранливите категории граѓани на кои им беа поделени 300 литри здрава пакувана вода
Има ли решение за градската депонија? Featured
Прес на СДСМ Гевгелија: Заборавените и нереализирани проекти на градоначалникот ја поставува Гевгелија пред еколошка бомба со немање простор за комунален отпад
Арсена со акција - Здрава вода за здрав живот Featured
Активисти на граѓанската иницијатива „Арсена“ во рамките на акцијата „Здрава вода за здрав живот“ поделија 250 литри пакувана вода на семејства со ниски лични примања, самохрани мајки и социјални случаи
Орден „Заслуги за Македонија“ за Перо Ивановски - Тиквар Featured
Последниот жив учесник на првото заседание на АСНОМ, Петар Ивановски Тиквар (94г.), денеска од Претседателот Иванов е одликуван со орден „Заслуги за Македонија“
„Нарачателот барајте го на друго место! Близу вас е, многу поблиску отколку што мислите“, порачаа на денешниот прес од СДСМ Гевгелија
Првата жртва од оваа заразна болест е британец роден 1956 година кој веќе цела недела заедно со свој пријател претстојувал во Скопје
Последниот, очекуван извештај за напредокот на Македонија што денеска го објави Брисел, содржи 64 страници на кои се нотирани една низа од забелешки до Коалицијата што е на власт во државата
СДСМ Гевгелија: Вашите министри од целата држава направија турли-тава Featured
Видео: Наместо одговори за работењето на градоначалникот, по пресот на Општината од 3-ти октомври продолжува серијата прес-реплики во која главна тема е кој прави турли-тава од државата
Страница 132 од 155

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.