Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Судот му одреди 30 дневен притвор на началникот на 5 управа во МВР Горан Грујевски
Граѓански активисти од Гевгелија деновиве со акција во која ја осветлија Еко-патеката на Вардарски рид
Бесрамноста на Отчетарите Featured
Гевгеличани триипол години пијат отровна вода со арсен, а отчетарите од власта на ДПМНЕ пишуваат дека во општина Гевгелија е…
Промена на имиња на улици според нивната фактична состојба
Овци на гробишта Featured
Ова е слика на гевгелиските гробишта, парцела 5 - овци мирно си пасат од самоникнатата трева после дождовните денови
Република Македонија веќе 10 години е држава која е заробена од страна на политичките структури на власт - Дебата за…
Во нападите загинаа 34 лица, а над 150 се повредени
Јанева: И претседателот и пратениците и уставните судии се избрани нелегитимно Featured
Од доказите што Специјалното јавно обвинителство ги има за случајот „Титаник“, произлегува дека самиот избор на претседател, на уставните судии…
По повод Светскиот ден на поезијата, утрово белгискиот преговарач Питер Ванхауте, во стихови им се обрати на македонските граѓани
Страница 132 од 198

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.