Топ Новости
Фото и видео: Студентите се кренаа против екстерсно Featured
Протестната поворка од неколку илјади студенти тргна од комплексот факултети на универзитетот Свети Кирил и Методиј, на својот денешен протест против идејата на владата да воведе екстерно оценување на универзитетот
Наместо чиста вода шетајте по нов плоштад Featured
Изместени приоритети: На предлог на градоначалникот на општината Гевгеличани за следната 2015 година граѓаните на Гевгелија имаат ветување дека ќе се шетат по нов плоштад, наместо решение за нов систем за водоснабдување кој нема да ги труе со арсен
Одбележувањето на 13 ноември Денот на ослободувањето на Скопје во сенка на „Скопје 2014“
Решенија на трибина „Заедно со граѓаните“ Featured
СДСМ Прес: Власта на ВМРО-ДПМНЕ веќе девет години остварува назадување за Македонија на сите полиња
Седмоноемвриските награди во сенката на јавниот молк Featured
Свеченото доделување на седумтемина добитници на годинашниве општински награди „7-ми Ноември“ поминаа со групна фотографија и две реченици на општинската ВЕБ страница
Осомничениот Т.С: (40) од Кавадарци со кривична пријава поради основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ е изведен пред надлежен Јавен обвинител, a Судија на претходна постапка му одреди мерка притвор во траење од 30 дена
Првиот антикопурционер ја вработил сопругата во гевгелискиот ЦР Featured
Горѓи Сламов, е Претседател на Антикорупциска комисија на РМ, и единствен хранител на четиричленото семејство, а од минатиот понеделник неговата сопруга се вработила во Централен регистар во Гевгелија
Прво гореше документацијата во Министерствто за култура, а сега пожарникарите ја кршеле фасадата на Владата за да дојдат до изворот на пожарот
Неделата на социјалдемократијата и 23 години СДММ, одбележани со хуманитарна акција
Страница 134 од 159

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.