Топ Новости >
Еден застрелан, а друг прободен со нож е билансот од денешниот крвав настан
Граѓаните на Косово за виза за БиХ мора да аплицираат во Скопје, а условите за добивање се ригорозни
Постојат трошоци кои фирмите дури и не можат да ги испланираат за тековното работење. Ги има толку многу што се потребни страници за да се набројуваат. А тука се и казните ...
Судирите меѓу демонстрантите и полицијата во центарот на Киев продолжија и денеска и покрај ниските температури од минус десет степени
Премиерот Дачиќ смета дека подготовките ќе траат до 2018, а процесот на влез во Унијата да заврши до 2020 година
Лидерот на опозицијата и екс боксерски шампион Виталиј Кличко во обид да ја скроти толпата која со месеци демонстрира против власта во Украина, а по повод новиот закон против масовни собирања, доби возвратен удар - демонстрантите го испрскале со противпожарен апарат
Централното претседателство на партијата воведува нов стандард во претседателските избори со барањето “Консензуален претставник за претседател“
Некогашниот дневен весник „Фокус“ на директорот на УБК Сашо Мијалков, треба да му плати околу 9.000 евра обесштетување , за нарушување на неговата чест и углед
Отпуштени 400 свештеници поради педофилство
Страница 134 од 135

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.