Топ Новости >
Минатата 2013 година преку Системот 48 часа, поднесени се 345 пријави на граѓаните за одредени проблеми до општинската администрација
Ги спуштија штитовите и се приклучија на протестите
Целата зграда на Владата на Херцеговачко-Неретвански Кантон е во пламен и гори, а на местото на настанот пристигна противпожарна екипа која се подготвува за гасење на пожарот.
Од скршените прозори на зградата излегува црн чад, а од зградата на Претседателството на БиХ симнато е државното знаме
По пожарот, полицајците кои ја чувале зградата на владата на Зеничко-Добојскиот кантон, ја одложиле опрема и на демонстрантите им ја отстапиле контролата на објектот
Хотелите недовршени и неподготвени за големиот број спортисти кои ќе пристигнат како учесници на ЗОИ, но затоа пак сликата на Путин е неизоставен елемент во секоја хотелска соба
ВМРО-ДПМНЕ во претходните 3-4 години упорно го одбиваше донесувањето на овој закон, практично со идентичен текст каков што е денеска, рече пратеникот Горан Минчев од СДСМ на второ продолжение на седница бр.84 на Собранието на Република Македонија
Во периодот од 20 дена пред отпочнување на изборна кампања и за време на изборна кампања не може да се одржуваат јавни настани по повод започнување на изградба на патишта, или пуштање во употреба на објекти со средства од Буџетот или од јавните фондови, велат од министерството за правда
Подготвени измени и дополнувања на Кривичниот законик РФ кој предвидува парични казни и затвор за рехабилитација на нацизмот
Страница 135 од 138

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.