Топ Новости
Протест против законските измени за плаќање на придонеси за хонорарите
Доделена Наградата за Човекови Права на Амбасадата на Франција - 2014 Featured
СОЖМ добитник на годинешната награда која во името на Амбасадата на Франција ја додели госпоѓата Амбасадорка Лоренс ОЕР на 10 декември - Меѓународниот ден за човекови права
Втор студентски марш против екстерното Featured
Илјадници студенти и ученици маршираа против одлуката на владата да се воведе екстерно тестирање на факултетите
Викенд сликата на патната делница Р 112 кој е пристапен пат од Смрдлива Вода кон Ски Центар Кожуф и понатаму небезбедна и непроодна поради големиот број одрони на карпи и свлечишта
Полицијата во 2:30 минути (понеделник 08.12.2014 г.) направи увид каде регистрира камења и искршени прозори од двете влезни врати
Градоначалникот призна: Знаел за арсенот уште пред 5 години Featured
„Јас знаев за арсенот уште кога стапив на функцијата градоначалник во 2009 година. За да не правам штета на општина Гевгелија не го експлоатирав ова прашање, туку пет години барав решение“
Работниците во „Дрексмаер“ се огорчени од индиферентноста на Синдикатот. Голем број од овие лица, работејќи во оваа фирма станаа инвалиди. Партиите кои се менуваат на власт си вработуваат свои кадри
Видео: Карциномот царува во Гевгелија со помош на арсенот Featured
Иницијативата „Арсена“ во соработка со Фондацијата „Срце од срце“, а со поддршка на ФООМ одржа едукативна трибина за граѓаните на Гевгелија посветена на малигните заболувања
Протестираме за да го одбраниме нашето право на квалитетно образование, протестираме за солидарност со идните студенти, протестираме затоа што образованието е јавно добро! Пoдгoтвени ли сме за уште еден марш?!
Страница 137 од 164

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.