Комуналец ја воскресна погребнината Featured
Уставниот суд на РМ во декември 2014 го УКИНА Правилникот за регулирање на права и обврски од солидарните погребни трошкови и услуги на ЈПКД „Комуналец“ Гевгелија, а гевгелиски Комуналец уште ги штампа на сметките за вода
Груевски на света литургија во Дојран Featured
Во Црквата „Св. Велико Маченик Ѓеорги“ Нов Дојран во друштво на градоначалникот на општина Дојран Груевски ги вртеше круговите околу црквата што се дел од црковната процесија
Трет Велигденски помен за масакрот кај Смилковци Featured
Родителите се надеваат дека т.н бомба на Заев , со кој се сретнале неодмана, ќе ја открие целата вистина за случајот „Монструм“ , како и тоа кој го нарачал ликвидирањето на нивните деца
Илјадници македонци на велигденски викенд во странство Featured
Уште во четвртокот над 6.000 македонски граѓани ја напуштиле земјата преку граничните премини Богородица и Меџитлија кон Грција и Деве баир кон Бугарија
Заев бара прекин на истрагата за „Пуч“ и обвинителството да ги гони Груевски и Мијалков Featured
Заев при давањето на исказот на записник поднел кривична пријава против премиерот Никола Груевски и директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков за кршење на Уставот и законите
Со протестен марш одбележан Меѓународниот ден на ромите Featured
И покрај заканите, со протестен марш низ улиците на Скопје, ромите ги доставија своите барања до Владата
Прес конференција на претсеателот на СДСМ Битола Васко Ковачевски
Пратениците се индијанци, министрите бегаат од седници во собрание, пазар за Хашките случаи
Предвелигденски елекро шок Featured
Навалица за наплата пред шалтерот на ЕВН Македонија КЕЦ-Гевгелија
Страница 137 од 179

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.