ВЕСТИ
Топ Новости >
Тврдиот и непопустлив Јануковиќ заминал од Киев, објаснувајќи дека тој сеуште е на функција
Најмалку седум лица се убиени во денешните судири меѓу демонстрантите и полицијата во Киев, јави британска телевизија Би-Би-Си, а украинската министерка за правда Елена Лукашс ги обвини лидерите на опозицијата за насилството
При обид да ја урнат заштитната ограда пред Владата, дојде до судир помеѓу полицијата и стечејците. До физички контакт дојде и помеѓу претедателката на УНИТ, Лилјана Георгиевска и неколку припадници на полицијата, по што таа беше приведена.
Проблемот со зголеменото ниво на опасниот отров арсен во гевгелиската вода гевгеличани дојдоа да го споделат во главниот град. Виманието на јавноста се обидоа да го привлечат служејќи слатко, локум и вода...
Покрај платените 2,9 милиони евра за новата зграда на Министерството за правда со дополнителни 450 илјади евра ќе се докитува со антички столбови на зградата
Националните Банки во државата по барање на УЈП деновиве блокирала 18.950 трансакциски сметки на граѓаните врз основа на решенија на УЈП за присилна наплата на неплатен долг од три износи за радиодифузна такса, не поголем од 570 денари
Минатата 2013 година преку Системот 48 часа, поднесени се 345 пријави на граѓаните за одредени проблеми до општинската администрација
Ги спуштија штитовите и се приклучија на протестите
Целата зграда на Владата на Херцеговачко-Неретвански Кантон е во пламен и гори, а на местото на настанот пристигна противпожарна екипа која се подготвува за гасење на пожарот.
Страница 143 од 147

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.