Топ Новости >
Одбележан Денот на ЕУ - 9 Мај во Гевгелија Featured
68 годишнината од формирањето на ЕУ со посебна церемонија пред платото на Народниот театар и присуство на амбасадорот на Кралството Шведска во РМ
Жител на Марвинци и македонец со живеалиште во Виена, Австрија осомничени за нелегално изнесување на културно наследство од државата
За време на првата недела од празничниот Мај поточно од 30.04. до 06.05 годинава во кој спаѓа и празничниот Св. Ѓорги на патиштата низ општина Гевгелија регистрирани се шест сообраќајни незгоди
Второ место по математика на државно ниво освои гевгелиски ученик Featured
Јован Петров, ученик во IX одделение при Општинското основно училиште „Крсте Мисирков“ од Гевгелија на државниот натпревар по математика освои Второ место
Во незгодата на самото место починал 27 - годишниот М.К., додека сопатникот во возилото М.П. (26) како итен случај e пренесен на Клиника во Скопје
Грмежи, поројни врнежи со услови за појава на град над северна Пелагонија, Гевгелиско, Кавадаречко, Струмичко и Радовиш
Заев во Дојран на еколошка акција Featured
Чиста и здрава еколошка средина, тоа се манирите на Европа кои треба да ги донесеме во Македонија (Заев во Дојран)
Денес во Македонија се одбележуваат 115 години од смртта на големиот македонски револуционер Гоце Делчев
Градоначалникот на општина Дојран најави акција за чистење и хортикултурно уредување на Дојран и ги покани граѓаните да учествуваат во разубавувањето на нивната општина
Страница 3 од 135

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.