Топ Новости
Казна затвор од 6 години за Гордана Јанкуловска Featured
Набавката на луксузниот мерцедес, по предметот „Тенк“ на СЈО за поранешната министерка на МВР донесе затворска казна од 6 години
Фатен гевгеличанец кој превезувал мигранти Featured
Седум авганистански мигранти пронајдени од патролата на Гранична полиција кај Прдејци
Боро Стојчев, градоначалникот на Ново Село денеска во писмена изјава до Советот на општина побарал неотповиклива оставка од функцијата, поради морални причини
Апелација ја потврди пресудата за Груевски Featured
Казната од две години затвор за случајот „Тенк“ денеска потврдена од Апелациониот суд во Скопје
Дрогата била наменета за нарко пазарот во Грција и Турција
СДСМ: Предвремени избори ако ДПМНЕ не ја почитува волјата на граѓаните Featured
Одлука од вечерашната седница на Извршниот одбор на СДСМ
„Започната е постапка за исклучување на Боро Стојчев од членство во партијата, очекуваме и негова оставка од позицијата градоначалник“ - велат од СДСМ
До крајот на октомври Дојранското езеро треба да биде порибено со 1750 килограми крап
Желеничкиот сообраќај ќе биде во прекин се до конечна санација на бетонски мост во близина на Градско
Страница 3 од 159

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.