Топ Новости >
Бронзен медал за гевгелиската математичарка Викторија Тодорова Featured
Трето место на меѓународниот турнир „Математика без граници“ одржан во Несебар, Бугарија за гевгелиска четвртоодделенка
Дождот ја „оправда“ прогнозата за нестабилно и облачно време, кое беше најавено за почетокот на викендот
Вкупно 81 година затвор за напаѓачите на Села Featured
Казни од 10 до 13 години за сите седумина обвинети
Од вчера на патарината на делницата од автопатот Скопје-Велес е воведено плаќање со специјална картичка наменета само за патарини. Надлежните информираат дека дури не се разрешат сите правни процедури наплатата во прво време ќе се одвива паралелно и со картички и во кеш
Екс градоначалникот на Центар вратил 433.000 евра во Буџетот за да избегне поголема кривична одговорност
Со грант од ЕУ ќе се реновира одморалиштето на Смрдлива вода Featured
Општина Гевгелија ќе го реновира одморалиштето на лекувалиштето Смрдлива вода со средства до ЕУ, за што одвои сопствено учество од 10%
Граѓаните на улицата „26 април“ денеска да ги тргнат возилата од уличниот простор, поради најава за почеток на санација на улиците
Сончево со температура до 35 степени
За влез во Грција се чека од 40 до 50 минути
Страница 4 од 143

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.