Топ Новости
Асфалт за регионалниот пат Прдејци - Смоквица Featured
ЈП Македонски патишта оваа недела, во четврток започнува со асфалтирање на регионалната патна делница Прдејци - Смоквица
595.726 гласови се „ЗА“ прифаќање на Договорот со Грција и влез во НАТО и ЕУ, а 36.737 гласови, или 5,63% се „против“
Заев: Имаме мнозинска изразена волја за европска Македонија Featured
ВИДЕО: Прес на Премиерот по објавените прелиминарни резултати од ДИК
Премиерот на Република Македонија и лидер на СДСМ, четириесет минути после затварањето на избирачките места излезе на прес конференција
Гласачкoто право за изјаснување на референдумот, денеска до 15 часот во општина Гевгелија го искористија 5.224 граѓани
Од вкупно 19.210 лица кои имаат право да гласаат на денешниот референдум до 13 часот правото го искористиле 19,53% од запишаните во избирачкиот список
Денес гласаат 19.210 гевгеличани Featured
Недела, 30 септември, од 07 до 19 часот ќе бидат отворени 37 избирачки места во Општината
МВР ќе преземе се што е потребно за граѓаните непречено да го искористат своето уставно право на слободно изјаснување
Денеска гласаат болните, затворениците и исселениците во дијаспората Featured
Во Гевгелија денеска глсаат 68 болни и изнемоштени лица и 23 кои издржуваат казна затвор во КПД
Страница 4 од 159

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.