Топ Новости >
„Комуналец“ со четирикратно „не“ од членовите на гевгелискиот Совет Featured
редлогот за усвојување на финансискиот извештај на ЈПКД „Комуналец“ и понудените одлуки за корекции на центите на водата за пиење, цените за одведување отпадни води и прочистување на отпадни води не добија одобрување од Советот на општина Гевгелија
Се санираат улиците во Гевгелија и населените места Featured
Механизацијата за гребење и екипа за дробење на стариот асфалт беше присутна и активно работеше на улицата „Мицо Шаренков“
Пет загинати и над 20-тина повредени во вооружен напад врз редакцијата на весникот „Капитал“ во Мериленд
Наврнати 36 литри дожд во Гевгелија Featured
За еден ден од вчера попладне до денеска попладне во Гевгелија се наврнати 36 литри дожд на еден метар квадратен
„Утре чекаме официјална најава од седиштето на НАТО во Брисел дека на Македонија ќе и биде доделена официјална покана за следниот Самит на Алијансата во Брисел на 11 и 12 јули“
„Трета мајка“ за комарците Featured
Поради лоши временски услови одложено и второзакажаното авиопрскање против комарци
Заев: Преговорите за влез во ЕУ почнуваат во јуни 2019 Featured
ЕУ одлучи да започне преговори за членство во 2019 година, препознаени сме како земја со позитивни промени
14-та седница на гевгелискиот Совет во знакот на „Комуналец“ Featured
Четири точки од работењето на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија ќе се разгледуваат на закажаната 14 седница на Советот на општина Гевгелија, меѓу кои и за корекции на цената на водата
Среда наутро на 27 јуни во периодот од 4:30 до 9:30 часот ќе се изврши одложеното авионско прскање против комарци
Страница 5 од 143

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.