Топ Новости
Премиерот на „Валандовска ракијада 2018“ Featured
Премиерот Зоран Заев заедно со лозарите од регионот со манифестацијата го означија финишот на гроздоберната сезона
Заев: Задено напишавме историја Featured
Премиерот Заев на прес-конференција по изгласувањето на постапката за уставни измени изјави: Ова е одлука на херои кои заедно пишуваат историја и иднина за нашите поколенија
Собранието донесе одлука за уставни измени со 80 гласови Featured
Доцна вечерва две третини од пратениците ги поддржаа уставните измени и со тоа го ослободија патот на Македонија кон Европската унија и НАТО
Гевгелија и Богданци викендов без струја Featured
Десет часовен дводневен прекин заради неопходни интервенции најавуваат од ЕВН
Функционер на САД во дипломатска мисија пред македонското исполнување на условите на членство во НАТО
Пресудата за Груевски стаса до Кривичен Featured
Казната затвор од 2 години потврдена од Апелација денеска пристигна во Кривичен суд во Скопје
Гевгелија и околината без електрично напојување Featured
ЕВН - КЕЦ Гевгелија за петок 19 октомври најавува нов прекин на електично снабдување во период од 7 до 17 часот во Гевгелија и околните населени места
ПДС на САД до Мицковски: Разочарани сме од ВМРО-ДПМНЕ Featured
Вес Мичел, Помошник државен секретар за Европа и Евроазија при Стејт Департментот во САД упати писмо до Христијан Мицковски во кој изразува разочарување од ВМРО-ДПМНЕ и односот на раководството на партијата кон договорот од Преспа
Во терминот од 23 до 00 часот ќе се вози по една сообраќајна лента, јавува „Македонија пат“
Страница 6 од 164

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.