Топ Новости >
Регулаторна со нова одлука. Бензините поевтинуваат за денар, а дизелот останува ист
Шекеринска со писмо до министрите на НАТО Featured
„Ја барам вашата поддршка за Македонија“ - им напиша Шекеринска во писмото до министрите за одбрана на 29 земји членки на НАТО
Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас писмено го потврдува непротивењето на Грција за напредокот на Македонија за членство во ЕУ и НАТО
Испитаните примероци вода од езерото од ЈЗУ „ИЈЗ“ покажаа квалитет на вода безбеден за капење и рекреација на луѓето
Со 69 гласа ЗА Собранието на Република Македонија го ратификуваше Договорот со Грција. Се чека на Иванов
Томе Главчев со плакета за бизнис личност во 2018 за ЈИЕ Featured
Манифестацијата „Бизнис партнер“ додели 40 награди на компании и бизнис личности од Југоисточна Европа за 2018
Објавена продажба на градежни парцели во Гевгелија Featured
Десет парцели за индивидуално домување и една парцела за лесна индустрија во Гевгелија се објавени на продажба по пат на електронско јавно наддавање
Комарците помилувани на неодредено време Featured
Поради лошото време одложено прскањето против комарци во целиот Југоисточен регион
Селцас е пратеник во грчкиот Парламент од Лерин и вели дека Македонците во Грција се радуваат на договорот
Страница 6 од 143

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.