Топ Новости
Полугодишниот буџетски извештај на општина Гевгелија усвоен Featured
Првиот полугодишен финансиски извештај на Општина Гевгелија за 2018 година, доби одобрување од членовите на локалниот општински Совет
Обвинителката Вилма Рускоска најави дека штом се соберат докази, ќе има обвинение и против организаторите или нарачателите на настаните од 27 април
Сашо Тасевски назначен за нов директор на БЈБ Featured
Владата на денешната седница го назначи бранителот од случувањата од 27 април 2017 за директор на Бирото за јавна безбедност
Обвинетите за „крвавиот четврток“ утре пред суд Featured
Закажани се 37 термини за главна расправа, за што веќе се изготвуваат наредби за спровод за обвинетите кои се наоѓаат во куќен притвор како и покани за останатите странки во предметот
Во новата епидемија веќе има 49 мртви, неколку илјади заразени
Децата на бесплатно летување во Струга дочекани со донации Featured
Гевгелиските деца кои вчера се упатија на летување во Струга пристигнаа и удобно се сместени
Деца од Гевгелија на бесплатно летување во Струга Featured
Во организација на Министерството за труд и социјална политика на РМ денеска 56 дечиња од Гевгелија заминаа на седумдневен бесплатен одмор во Струга
Заврши асфалтирањето на улицата „Мицо Шаренков“ Featured
Одлагањето беше поради нивелирање на шахтите од атмосферската канализација
Комисијата за проценка на штети од елементарни непогоди утврди штети кај 322 физички лица и 14 правни субјекти на површина од близу 400 хектари
Страница 7 од 154

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.