Топ Новости >
Ледени топки со големина на тениско топче паѓаа денеска во Словенија и во Хрватска
Последен наставен дена за 2800 ученици и близу 200 наставника
Министерот Сугаревски најави брза завршница на капиталниот проект за водоснабдување на Гевгелија Featured
Сугарески - „Во најскоро време истите ќе бидат завршени и пуштени во употреба и со тоа ќе се реши деценискиот проблем на гевгеличани со вода за пиење, но пред се снабдување со чиста вода за пиење“
Неповратен влог е 10.000 долари за да се преселите и да работите таму
Селекторите на овој избор во „Томе Главчев препознаа претприемач кој создава европски нормативи во своите хали, со еднократно работно време и грижа за работните услови”
Цената за прочистување на отпадни води на ремонт во ЈПКД Комуналец Featured
Советот на општина Гевгелија донесе заклучок Управниот одбор на ЈПКД „Коумалец“ да ја преиспита својата донесена одлука за утврдување на цената на водата за прочистување на отпадните води која сега изнесува 13,37 денари за домаќинствата и 27,23 денари за правните лица
Антикорупциска ќе се пополни со претставници од граѓански организации Featured
Премиерот Заев се соочи со граѓанските организации и ги охрабри да конкурираат за места во Антикорупциска комисија која ја контролира работата на Владата и јавните институции во државата
Комеморативна седница за д-р Георги Петков Featured
Вработените во Општа Болница Гевгелија денеска во 11 часот одржаа Комеморативна седница посветена на нивниот прерано починат колега д-р Георги Петков
Денеска напладне на „Mеѓународниот аеродром Скопје“ со лет од Непал, преку Катар, пристигна телото на починатиот гевгелиски алпинист, доктор Георги Петков
Страница 8 од 143

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.