Топ Новости
Гевгелија ги чествува двата Илиндена Featured
Честит празник! Да ни е вечен Илинден!
Традиционални „Илинденски дружења 2018“ во организација на Месната Заедница „Трајко Алчинов“ од село Конско и годинава со голема посетеност
Заев: Референдумот е точката во која ќе се спојат иднината на нашата Македонија и на нашата Европа Featured
Видео: Прес на Премиерот Заев и Владата на РМ за претстојниот Референдум на граѓанско изјаснување
Oдбележан Меѓународниот ден на борбата против трговија со луѓе Featured
Во транзитниот центар „Винојуг“ денеска претставници на локалната самоуправа од Гевгелија и НВО секторот ги посетија тамошните мигранти
Приведен 65 годишен маж како главен осомничен за предизвикувањето на смртоносниот пожар кај Атина во кој загинаа 91 лице, а 25 уште се водат за исчезнати
Од утре продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време
Денес до 16 часот може да се пријават штетите настанати од невремето кое го зафати гевгелиско
Кој ја шири непријатната миризба низ Гевгелија? Featured
Општината ангажира Специјализирана фирма која следната недела ќе изврши мерења и детекција за тоа кој е причинителот на непријатната миризба што со месеци и години наназад ја труе атмосферата во Гевгелија
Времето ќе се стабилизирање за време на виќендот
Страница 9 од 154

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.