Мирна Новогодишна ноќ во Гевгелија и соседните општини Featured
Без нарушувања на јавниот ред и мир, без случаи на токсикологија од од прекумерно конзумирање алкогол и без новороденче во Новата 2019, тоа е билтенот на Новогодишната ноќ во Гевгелија и гевгелиско
Новогодишна честитка на градоначалникот на општина Гевгелија Featured
ВИДЕО: Успешна и просперитетна, среќна нова 2019-та година (Поцков)
Златко Зумров: ЈПКД „Комуналец“ заокружи успешна 2018 Featured
Интервју со директорот на јавното комунално претпријатие за реализираното во годината што изминува 2018 и плановите за 2019 година
Новогодишни пакетчиња за првачињата и овошје за штитениците од градоначалникот на Гевгелија Featured
Сашо Поцков, во име на општина Гевгелија, која искажува грижа и за своите најмлади членови на заедницата, вчера подели 203 новогодишни пакетчиња, на 203 првачиња и 22 деца од социјано ранливи семејства
Изминатите два дена под активност на северна воздушна маса во Гевгелија и околината регистрирани се ветришта со максимална јачина 18 метри во секунда, што одговара на брзина од 65 километри на час
Во програмскиот план на Министерството за внатрешни работи на РМ за следната 2019 година е и реновирањето на осум полициски станици во државата, меѓу кои и во Гевгелија
До денеска Обвинителството дал позитивно мислење за 12 барања, а не се произнело за кои обвинети и во кои случаи
Констатиран престанокот на мандатот на двајца советници од Советот на општина Гевгелија Featured
Алчинов (СДСМ) и Савиќ-Ташевски (Коалиционен партнер на СДСМ од Српската партија) заминуваат од советничките места во општинскиот Совет
2-ри јануари неработен ден Featured
Со одлука на Владата на РМ донесена на денешната седница, 2-ри јануари ќе биде неработен ден за вработените во јавната администрација, со препорака истото да биде прифатено и од страна на приватниот сектор
Страница 9 од 179

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.