Топ Новости
МВР ќе преземе се што е потребно за граѓаните непречено да го искористат своето уставно право на слободно изјаснување
Денеска гласаат болните, затворениците и исселениците во дијаспората Featured
Во Гевгелија денеска глсаат 68 болни и изнемоштени лица и 23 кои издржуваат казна затвор во КПД
Завршно овраќање на Премиерот до граѓаните за референдумот Featured
ВИДЕО: Завршно обраќање на Претседателот на Владата Зоран Заев до граѓаните на Република Македонија за референдумот на 30 септември
ВИДЕО: Првите пратеници по изгласувањето на независноста на Македонија порачаа: Македонија мора да ја сакате, излезете и гласајте „за“
Премиерот Заев: Овозможуваме услови да го проширувате вашиот бизнис, да внесувате иновативност, со што ќе се зголемува и економскиот развој на земјата
Пуштена во употреба новата Пречистителна станица на Вардар кај Гевгелија Featured
Проект вреден 10,6 милиони евра реализиран со трилатерална соработка помеѓу Македонија, Грција и Швајцарија, денеска беше одбележан со обраќањето на Премиерот Заев и амбасадорите на земјите донатори
Пречистителна станица кај Вардар утре ќе биде предадена во употреба Featured
Капиталниот проект вреден 10,6 милиони евра е реализиран со трилатерална соработка на Владите на Швајцарија, Грција и Македонија
Гевгелија освен транзитна делница од меѓународниот пат „Пријателство“ стана и центар на сместувачки капацитети за транзитните еднодневни туристи кои се на пропатување низ нашиот град
Извршителите повеќе нема да можат да наплаќаат енормно високи суми од граѓаните
Страница 10 од 164

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.