Во дворното место на училиштето „Кочо Рацин“ во Нов Дојран денеска започнаа градежните зафати за изградба на нова спортска сала за потребите на училиштето
Поцков: 2018 ја одбележаа три капитални проекти и вода без арсен за Гевгелија Featured
ВИДЕО: Според градоначалникот Сашо Поцков 2018 е година на раздолжување на општината од наследените долгови, три капитални проекти, вода без арсен за Гевгелија и изградба на локални патишта и улици
Ерупцијата на вулканот Анак Кракатау, кој претходно предизвика цунами и поради кое загинаа над 280 лица, вчера се повтори, заради што локалните власти предупредуваат од опасност за повторување на разорното цунами
За СДСМ дополнителни привилегии за пратеници не се прифатливи, граѓаните се тие кои ќе добиваат нови бенефиции, јавуваат денеска од центарот за комуникации со јавноста од партијата
Хуманитарна акција „Дарувај од срце“ во Гевгелија Featured
Форумот на жените на СДСМ од Гевгелија денеска ја изведе традиционалната хуманитарна акција „Дарувај од срце“ во соработка со ОО на Црвениот крст на РМ за Гевгелија
Стандард ISO 9001:2015 - успешно имплементиран од Општина Гевгелија Featured
Услугите кон граѓаните кои се сертифицирани со посебен меѓународен стандард за квалитет, именуван ИСО 9001:2015 Општина Гевгелија успешно го спроведува, одржува и развива веќе една година
Запленети половина тон марихуана на ГП Богородица Featured
Пресечен меѓународен канал за трговија со дрога, запленети околу 515 килограми марихуана на излез од Македонија на ГП Богородица, со вредност од еден милион евра
Основното јавно обвинителство во Велес, соопшти дека вложи жалба на Пресудата на Основниот суд Велес во предметот за смртта на родилката Маја Кадиева и нејзиното новороденче
Заев и Ципрас со номинација за Нобелова награда за мир Featured
Добитничка на Нобеловата награда за мир во 2015 година, Г-ѓа Уидед Бушамауи денеска на свечена церемонија во Скопје ќе ја објави номинацијата на Заев и Ципрас за Нобелова награда за мир 2019
Страница 10 од 179

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.