Топ Новости >
Гевгелија остана без вода Featured
Цистерни за мобилна достава на вода ќе бидат лоцирани на 5 локации низ градот
Потсетување: Прекин на водоснабдувањето во цела Гевгелија Featured
Во недела наутро од 3 до 8:30 часот ќе има прекин во снабдувањето со вода во Гевгелија, Мрзенци, Негорски бањи и индустриската зона Блокотехна. Наполнете вечерва некое шише вода за резерва
Обезбедени 3 милиони евра за регионални патишта во Гевгелија Featured
Патните правци Прдејци-Смоквица, Миравци-Давидово, Гевгелија-Негорци ќе се санираат ова лето
Поцков: Намалување на цената за прочистување на отпадните води Featured
Намалувањето треба да биде одобрено од Советот на општината и ќе важи од 1 август до крајот на 2018 година
Лидерот на најголемата грчка опозициона партија се жали дека Ципрас и Каменос му го предадоа на Скопје НАТО-пасошот, откако го отстапија македонскиот идентитет и македонскиот јазик
Владата на Република Македонија во сабота на 14 јули во 15 градови организира прослава „Македонија во НАТО и ЕУ“. И Гевгелија е дел од прославата
ВИДЕО: Гевералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг - прес конференцијата денес во Брисел
Приклучувањето на новиот цевковод одложено за недела Featured
Закажан петипол часовен застој во водоснабдувањето за недела 15 јули за Гевгелија, Мрзенци, Блокотехна и Негорски Бањи
Летната акција за обнова на уличната инфраструктура во Општината се сели од Гевгелија во населените места
Страница 2 од 143

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.