Топ Новости
По повод одбележување на 100 годишнината од завршувањето на Првата Светска Војна
Трето место по физика за гевгелиски ученици на 42 школа на „Млади физичари“ Featured
Тројца носители на трето место и четири пофалници за младите физичари од ООУ „Крсте Мисирков“ од Гевгелија на годинашната манифестација „Месец на науката 2018“
Профункционирааа редовните патнички линии и товарниот сообраќај низ Железничката станица Гевгелија до Скопје и меѓународната линија до Солун
Притвор од 30 дена за Камчев, Панделески и уште тројца од случајот „Империја“ Featured
Триесетдневен притвор добија петте лица осоминичени во случајот на СЈО „Империја“, Јордан Камчев, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ, Зорица Арсовска и Тодор Мирчевски кои вчера беа на распит пред судија на претходна постапка
Реакција на градоначалникот Поцков по повод гласините околу одлука на Уставен суд за поништување на одржаниот референдум за рудници
Груевски оди во затвор, Кривичен ги одби жалбите Featured
Денеска Кривичниот совет ги одби сите жалби за одлагање на извршување на изречената казна затвор
„Империја“ нова истрага на СЈО Featured
Во текот на денешната истрага извршени се 12 претреси и лишени се од слобода пет осомничени лица
СЈО влезе во фирмите на Орце Камчев Featured
Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев
Премиерот на Грција, Алексис Ципрас, со оптимизам пред претстојното гласање во грчкиот Парламент за договорот од Преспа
Страница 2 од 164

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.