Игор Ѓорески Хектор - 11 години од трагичната смрт кај Блаце Featured
Денес, 11 јануари 2019 година Македонија одбележува 11 години од трагичната хеликоптерска несреќа кај Блаце, Кумановско, во која загинаа сите 12 членови на екипажот, меѓу нив и армиски пилот, капетан Игор Ѓорески-Хектор (1976-2008) од Гевгелија
Патиштата во Гевгелија проодни Featured
За 11 часа непречена работа низ улиците и локалните патишта во Гевгелија, градот и населените места оспособени за функционирање во зимски услови
Веќе 12 часа, почнувајќи утринава од 8:10 часот, Гевгелија е под врнежи од снег кои до моментот на поставување на веста достигна снежен талог од 14 сантиметри снег
Првото новороденче во општина Гевгелија е женско Featured
На Бадник, 6-ти јануари, во Општа Болница Гевгелија се роди првото новороденче, кое е женско дете, од среќната родилка Данче Поцкова
Со одлука на Регулаторна комисија за енергетика од вечерва на полноќ поевтинуваат горивата
Среќна семејна Бадникова ноќ Featured
Не се најважни трпезата и јадењето, туку празникот да го поминете во својот дом, во кругот на семејството, со радост и љубов
Според Програмата за неработни денови во 2019 - првиот ден од Божиќ е неработен за граѓаните од православна вероисповед
Подготвен коледарскиот оган за вечерашниот Хепенинг Featured
За 3,5 часа започнува Традиционалниот 26-ти по ред Коледарски Хепенинг во Гевгелија
Снегот пристигна и на југот од земјата. Ладниот воздушен бран што ја зафати земјата првите денови од годината донесе снежни врнежи во Гевгелија, Богданци, Дојран
Страница 12 од 183

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.