Топ Новости
Патрола на АРМ пукала во воздух и спречила влез на мигранти Featured
АРМ со предупредувачки истрели во воздух спречила влез на мигранти во земјава, кај село Моин
Владата пристапи кон измени на Уставот на Република Македонија Featured
На денешната 92 седница Владата на РМ донесе Одлука за доставување Предлог до Собранието на РМ за пристапување кон измени на Уставот на Република Македонија
Континуирана грижа на општината за подобрување на квалитетот за престој на децата во предучилишните установи во Гевгелија
Казна затвор од 6 години за Гордана Јанкуловска Featured
Набавката на луксузниот мерцедес, по предметот „Тенк“ на СЈО за поранешната министерка на МВР донесе затворска казна од 6 години
Фатен гевгеличанец кој превезувал мигранти Featured
Седум авганистански мигранти пронајдени од патролата на Гранична полиција кај Прдејци
Боро Стојчев, градоначалникот на Ново Село денеска во писмена изјава до Советот на општина побарал неотповиклива оставка од функцијата, поради морални причини
Апелација ја потврди пресудата за Груевски Featured
Казната од две години затвор за случајот „Тенк“ денеска потврдена од Апелациониот суд во Скопје
Дрогата била наменета за нарко пазарот во Грција и Турција
СДСМ: Предвремени избори ако ДПМНЕ не ја почитува волјата на граѓаните Featured
Одлука од вечерашната седница на Извршниот одбор на СДСМ
Страница 12 од 168

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.