Денеска Гевгелија одолева на ветер со јачина од 21 метар во секунда што е еднакво на брзина од 75 километри на час
Со субвении на Владата до евтини авио линии за граѓаните Featured
Министерот за транспорт и врски Горан Сугаревски денеска потпиша договор за поддршка на евтини авио линии со компанијата „Визер“ која треба да ги воведе од март годинава
Вечер е Стара нова година, утре Василица Featured
Според Јулијанскиот календар, по кој се водат православните христијани, вечер се дочекува православната нова година
11 години незаборав - Игор Ѓорески Хектор (1976-2008) Featured
Со наклон кон паднатиот борец, Капетан Ѓорески - постхумно одликуван во воен воздухопловен ветаран и носител на Општинската Плаќета „7-ми Ноември за животно дело во 2009“ денеска гевгеличани му оддадоа чест на армискиот капетан Игор Ѓорески
Општина Гевгелија објави на јавна продажба седум парцели наменети за изградба на станбени објекти за домување, во месноста Моински пат и населбата Караорман
Со 81 гласови „за“ исполнет македонскиот дел од Преспанскиот договор
Игор Ѓорески Хектор - 11 години од трагичната смрт кај Блаце Featured
Денес, 11 јануари 2019 година Македонија одбележува 11 години од трагичната хеликоптерска несреќа кај Блаце, Кумановско, во која загинаа сите 12 членови на екипажот, меѓу нив и армиски пилот, капетан Игор Ѓорески-Хектор (1976-2008) од Гевгелија
Патиштата во Гевгелија проодни Featured
За 11 часа непречена работа низ улиците и локалните патишта во Гевгелија, градот и населените места оспособени за функционирање во зимски услови
Веќе 12 часа, почнувајќи утринава од 8:10 часот, Гевгелија е под врнежи од снег кои до моментот на поставување на веста достигна снежен талог од 14 сантиметри снег
Страница 1 од 173

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.