Топ Новости >
Кривичниот суд во Скопје денеска ја читаше пресудата по предметот „Триста“ поднесен од СЈО и истиот заврши со обвинение од 9 години ефективна казна за Ѓоко Поповски поранешен помошник министер во МВР
Јован и Ана - второ место на Државен натпревар по физика Featured
Во конкуренција на 99 ученика од исто толку училишта во државата, гевгелиските ученици Јован Петров и Ана Папалазова освоија втора награда
Зоран Заев е невин за „поткуп“ потврди денеска Кривичниот суд со читање на ослободителната пресуда
Гевгелискиот алпинист д-р Ѓорги Петков почина на пат кон Еверест Featured
Хималајскиот портал „Тајмс“ од Непал денеска ја објави жалната вест за смртта на македонскиот алпинист Георги Петков кој од 23 март тргна на мисија за освојување на највисокиот врв на светот Монт Еверест
На 66-та седница на Владата, одржана на 2 мај годинава одбиено е доделувањето на концесија за детални геолошки истражувања на минерална суровина - металични минерални суровини на локалитетот „с.Коњско“
Меј: Вашата земја е интегрален дел од Европа Featured
Заедничка прес конференција на британската премиерка Меј и македонскиот премиер Заев
Најавен можен финиш на спорот за името Featured
Заев и Ципрас издвоиле една опција како можно решение на спорот за името
Предвидена тет-а-тет средба меѓу премиерите Заев и Меј, како и билатерален состанок на македонската и британската владина делегација
Градоначалникот на грчката општина Пеонија во посета на Гевгелија Featured
Унапредување на прекуграничната соработка на општина Гевгелија со општина Пеонија преку заеднички европски проект
Страница 1 од 134

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.