Од Стојаково до Пекинг со ново македонско-грчко пријателство Featured
Дека патувањата зближуваат докажува и последната информација која ја добиваме од патувачкото дуо Шуклев и Николов од авантурата наречена „Од…
Јовески: Знаеме како се давани парите во случајот „Рекет“ Featured
Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески, вели дека знаат како и од каде се дадени 1,5 милиони евра во случајот „Рекет“,…
Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло…
Поставување на нови успорувачи низ улиците во Гевгелија Featured
Работна екипа на фирмата „Ве груп“ од Радовиш денешниот неделен ден е на терен низ улиците во Гевгелија каде поставуваат…
Зголемен прометот на ГП Богородица, полицијата дели вода на патниците Featured
Годишноодморските смени кои се изведуваат секој десетти ден во месецот и викенд деновите поминати покрај морскиот брег како избор на…
Новиот концесионер на Дојранското Езеро "Костреж 2018" од с.Николич упати известување до риболовците за условите за издавање дозволи за риболов.…
Стојачани го развиорија МК знамето на Кинескиот ѕид Featured
По дваесет дневно патешествие двајцата автомобилисти авантуристи од македонскиот југ, од Стојаково, вљубеници на олдтајмерите и патувањето успееја да стасат…
Прекинот на струја за викендот ОДЛОЖЕН Featured
Од ЕВН КЕЦ Гевгелија известуваат дека најавените работи за модернизација на електродистрибутивната мрежа на подрачјето на општина Гевгелија за овој…
Деца од Гевгелија на бесплатен одмор во Струга Featured
Во организација на Министерството за труд и социјала, а во соработка со Центарот за социјални работи во Гевгелија од вчера…
Страница 1 од 200

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.