• 24 Часа
  • 7 Дена
  • 14 Дена
Македонија втор ден во национална жалост
Фев 15 2019

Македонија втор ден во национална...

Со знамиња на половина копје и откажани културни настани и манифестации, во целата држава денеска е вториот ден на национална жалост по...
14 и 15 февруари денови на жалост
Фев 13 2019

14 и 15 февруари денови на жалост

Поради трагичната сообраќајна несреќа кај тетовско и 14 загинати, вечерва Владата на вонредна седница прогласи дводневна жалост
Знамето на НАТО се вее пред Владата заедно со Македонското
Фев 12 2019

Знамето на НАТО се вее пред Владата...

Видео:  Церемонија на подигање на знамето на НАТО пред Владата
Кошаркарски КУП на Македонија - Гевгелија посакува Фер-плеј и одлична атмосфера
Фев 11 2019

Кошаркарски КУП на Македонија -...

Поцков: Посакувам локално финале Блокотехна - Кожув
Динќот сезонава ќе биде пуштен во употреба
Фев 09 2019

Динќот сезонава ќе биде пуштен во...

Веќе е во завршна фаза уредувањето на ова локално излетничко место кое ќе прерасне во спортско-рекреативен простор за младите
Во Дојран пристигна нов контигент унгарски полицајци
Фев 08 2019

Во Дојран пристигна нов контигент...

На помош на државата во борбата против нелегална миграција и трговија со луѓе, на јужната граница кај Дојран вчера пристигнаа нови 30...
Општина Богданци со 115 милиони денари ќе ја подобрува патната и улична инфраструктура
Фев 07 2019

Општина Богданци со 115 милиони...

Со стратешкиот документ за локален развој Општина Богданци планира реконструкција на улиците во општината во вредност од 115 милиони...
Потпишан Протоколот за приемот на Македонија во НАТО
Фев 06 2019

Потпишан Протоколот за приемот на...

Македонија и 29 членки  НАТО денеска го потпишаа протоколот за влез на Македонија во Алијансата

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.