• 24 Часа
  • 7 Дена
  • 14 Дена
Првите капачи во Дојран
Мај 26 2019

Првите капачи во Дојран

Сончевите денови од топлиот продолжен викенд со температури до 29 и 30 степен целзиусови донесе многу гости и викендаши на брегот на...
Прва Крапска Лига на езерото Паљурци кај Богданци
Мај 25 2019

Прва Крапска Лига на езерото...

Македонската рибиловна Федерација деновиве, ја организира Првата Крапска лига во Македонија, која се одвива на вештачкото езеро...
Чествување на Светите Кирил и Методиј
Мај 23 2019

Чествување на Светите Кирил и...

Гевгелиската епархија и Црквата „Свети Кирил и Методиј“ во Гевгелија денеска и утре со литургии и концерти на духовна музика ги...
Одбележан Патрониот празник на ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија
Мај 23 2019

Одбележан Патрониот празник на ООУ...

Патрониот празник на Општинското основно училиште „Крсте Мисирков“ од Гевгелија одбележан со дводневни активности на учениците и...
Заев ги разреши сите претседатели на Општински ограноци на СДСМ
Мај 23 2019

Заев ги разреши сите претседатели...

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека донел одлука за разрешување на сите претседатели на општински ограноци на СДСМ. - „Синоќа...
Прв меморијал за „Д-р Георги Петков“ реализиран до врвот Мала рупа на Кожуф
Мај 20 2019

Прв меморијал за „Д-р Георги...

Хималајскиот патник и долгогодишен член на гевгелиското планинарско друштво Д-р Георги Петков вчера беше чествуван со меморијал...
Работилница за кинези терапија на „Мобилност“ Гевгелија
Мај 19 2019

Работилница за кинези терапија на...

Здружението на лица со телесен инвалидитет „Мобилност“ од Гевгелија, вчера во комплексот „Минерални Бањи Негорци“ организираше...
Холандија е победник на „Евровизија 2019“
Мај 19 2019

Холандија е победник на...

Данкан Лоренс, претставникот на Холандија со песната „Arcade“ е победник на Евровизија 2019. – „Ова е голем момент, бидејќи за мене секогаш...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.