Запленета дрога во вредност од еден милион евра на ГП „Богородица“ и кај Селемлија
Мар 07 2021

Запленета дрога во вредност од...

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.03.2021) во две одделни акции пресече два канала за меѓународен транспорт...
Запленет камион со половина тон марихуана на ГП Богородица
Мар 06 2021

Запленет камион со половина тон...

Вечерва на Граничниот премин „Богородица“ запленет е камион полн со 500 килограми марихуана, информираат во МВР.Се проценува дека...
Почина градежен работник во Гевгелија
Мар 06 2021

Почина градежен работник во...

Во централното градско подрачје каде се изведуваат градежни работи на просторот на поранешна Автобуска станица во Гевгелија вчера...
Запленети 200 кг марихуана на граничната линија, приведени две лица
Мар 06 2021

Запленети 200 кг марихуана на...

Одделот за криминалистика при ОВР Гевгелија во соработка со специјализирани сектори на МВР за гранично работење и криминални истраги...
Дневен ковид биланс: 38 новозаразени во регионот на ЦЈЗ Гевгелија
Мар 06 2021

Дневен ковид биланс: 38...

Мартовскиот тренд на двоцифрен број на дневно заразени во Гевгелија и реонот на надлежност на ЦЈЗ Гевгелија продолжува и денеска....
Тежок сообраќаен билтен - еден починат, еден тешко повреден
Мар 06 2021

Тежок сообраќаен билтен - еден...

Едно починато и едно лице со тешки телесни повреди, без податоци за настаната материјална штета е билансот на двете завчерашни...
ОКШ Гевгелија бара воведување полициски час
Мар 05 2021

ОКШ Гевгелија бара воведување...

Галопирачкиот раст на новозаболени од корона во Гевгелија и регионот (видно од дневниот број на новоинфицирано во текот на февруари и...
Почина Веселинка Поп Гонова
Мар 05 2021

Почина Веселинка Поп Гонова

Утрово во Клиника „Жан Митрев“ воСкопје, каде што беше хоспитализирана оваа недела со дијагноза ковид-19, почина Веселинка Поп Гонова...

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.