Топ Новости
Утрово приведен е гевгеличанец - Сабота, 01 Октомври 2022 17:14
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05

Геј ќерката на тајкунот Сесил Чао се спротистави на својот татко!

Среда, 29 Јануари 2014

Во отворено писмо до него бара да го прифати фактот дека таа е лезбејка, за да го одврати од намерата да ја ожени со човек кој ќе успее да ја направи жена за награда од 40 милиони фунти 

Ќерката на тајкунот од Хонг Конг во отвореното писмо упатено до нејзиниот татко, бара од него да прифати дека таа е лезбејка, откако тој пред една недела понуди десетици милиони на оној маж кој ќе успее да се ожени со неа.

Жижи Чао (33) од својот татко Сесил Чао бара да ја прифати нејзината партнерка и кон неа да се однесува како „кон нормално, достоинствено човечко суштество“, пренесува BBC.

Жижи, која се венча со нејзината долгогодишна партнерка Шон Ив во Франција во 2012 година, во писмото наведува: „Има многу добри мажи, само што тие не се за мене“.

Таа пишува и дека и е многу жал што луѓето говорат некои „невкусни работи“ за нејзиниот татко и додава: „Тие не разбираат дека јас тебе секогаш ќе ти простувам поради твојот начин на размислување, бидејќи знам оти мислиш дека го правиш она што е во најдобар интерес за мене“.

„Како твоја ќерка, не сакам ништо повеќе на светот од тоа тебе да те направам среќен. Но, кога станува збор за врските, твоите очекувања од мене и реалноста која сум, не се кохерентни“, пишува таа.

Жижи, која е успешна деловна жена, додава оти не очекува нејзиниот татко и нејзината партнерка да бидат „најдобри пријатели“, но дека многу би и значело кога татко и не би бил „уплашен“ од нејзината партнерка и кога би прифатил дека и таа е нормално, човечко суштество.

Жижи Чао писмото го завршува со зборовите: „Трпеливо твоја“.

Минатата седмица милијардерот и плејбој Сесил Чао повторно понуди 65 милиони долари (40 милиони фунти, според објавата на “Телеграф“) на мажот кој ќе успее да се ожени со неговата ќерка. Инаку, Хонг Конг не ги признава истополовите бракови, иако хомосексуалноста од 1991 година не се смета за кривично дело.

Last modified on Четврток, 30 Јануари 2014 - 03:22

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Гевгеличанец приведен за обљуба над малолетник

Вчера, недела 02.10.2022, во 15:20 часот полицијата го уапсила Ѓ.А. (61) од

Повеќе

Kомуналните покачувања повлечени од предлагачот

Корисниците на услугите на ЈПКД „Комуналец“ Гевгелија може да здивнат -

Повеќе

Утрово приведен е гевгеличанец

Во акциска контрола на МВР во координација со УЈП спроведена во угостителски

Повеќе

ТППЕ- Гевгелија доби ново возило од ДЗС

Современо возило опремено со водена пумпа од денеска е составен дел на возниот

Повеќе

Првачињата извисија од Општина Гевгелија - Советот одби да расправа за помош на

Со наслов: „Општина Гевгелија нема слух за првачињата“ денеска реагираше

Повеќе

Перо Митров, сопственик на „Јавор“ Мрзенци добитник на признание за туризам

Награда за животно дело за долгогодишен развој на угостителството и создавање

Повеќе

Обновено ракометното игралиште во Гевгелија со донација од Државна

Под слоганот „ИГРАЈ СО НАЈДОБРИТЕ“, Видеолотарија Касинос Австрија продолжува

Повеќе

Признание за животно дело за газда Перо од „Фук Так“ Дојран

По повод 27 септември - Меѓународниот ден на туризмот Министерството за

Повеќе

Kривична пријава за жител од општина Гевгелија

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против лицето Д.Б.(40 годишен) од село

Повеќе

Се подготвува комунална ценовна бомба

Управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија на 19.04.2022 година донел

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.