Македонците тренираат револуција во Киев

Петок, 31 Јануари 2014

На фотографијата е Душко Арсовски – специјален известувач на МРТ од Киев, кој ги следи настаните

 

На централната бина во центарот на Киев кадешто со лисици се протестира и се обраќаат опозиционерите денеска се појави и македонското знаме. Луѓето што го обезбедуваат просторот рекоа дека ова е мал знак на благодарност за поддршката што ја даваат македонските граѓани, на како што велат тие, нивната револуција.

На фотографијата е Душко Арсовски – специјален известувач на МРТ од Киев, кој ги следи настаните.

Чудно е што во првиот извештај од настаните во Киев се јави од местоположба на 800 метри оддалеченост од плоштадот (29.01.) и изјави дека: “состојбата е нормална, животот тече мирно низ Киев“, а два дена подоцна вели македонското знаме е потврда на поддршката на револуцијата во Украина.

Какво престројување?!!

Last modified on Сабота, 01 Февруари 2014 - 04:40

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Реакција на Левица - Гевгелија

„Пратеничката Ангелина Петкова од ВМРО-ДПМНЕ наплатила 11.718 евра за патни

Повеќе

Отворен ден: „Учи паметно, работи стручно“ во Гевгелија

Средношколскиот училишен центар „Јосиф осифовски“ вчера одржа презентација на

Повеќе

Уапсени 7 поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ за продажба на плацеви на ЕВН

Седуммина поранешни функционери, но и членови на ВМРО-ДПМНЕ денеска се

Повеќе

Традиционален “Дојран Гурман фест” во Дојран

Од дамнина дојранската трпеза важи за специфична и со зачувани традиционални

Повеќе

Приведен грчки државјанин на Богородица

Редовните полициски контроли и во време на засилени патнички посети на

Повеќе

Заедничката литургија во Скопје на СПЦ и МПЦ-ОА - признаена автокефалноста на

Српската православна црква (СПЦ) на заедничка литургија во Соборниот храм

Повеќе

ПРЕС на ОО на СДСМ Гевгелија

Претседателот на Општинската организација на СДСМ Гевгелија Миле Атанасов

Повеќе

Ново игралиште „Емилија Динева “ во Дојран

Првиот донор на срце во државата, дојранчанката Емилија Динева ќе остане

Повеќе

Притвор за 35 годишен шверцер од Дојран

На 10 минути после полноќ, во текот на вчерашниот ден недела 22 мај лишен е од

Повеќе

Црквата „Св. Кирил и Методиј“ со богата програма за чествување на Сесловенските

Денот на браќата Кирил и Методиј, основоположниците на македонската и

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.