Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05

Што имаат заедничко Вучиќ, Хитлер и Ангела Меркел?

Четврток, 23 Јануари 2014

Дали некогаш сте обрнале внимание на рацете на познатите личности кога се фотографираат во јавноста, или држат говор, и составените прсти во облик на пирамида?  

Ако имате око за детали мора да сте забележале дека рацете на Александар Вучиќ ретко ја менуваат положбата. Случајно или не? Српскиот портал РС открива што значи обликот на пирамида што Вучиќ и други влијателни личности често го прават со рацете.

Теориите на заговор за тајните друштва и влијателните групи се во центарот на вниманието на теоретичарите на заговори од развојот на Интернетот, медиумите и социјалните мрежи.

Не е потребно да се биде теоретичар на заговор да се забележи дека политичарите и државниците од целиот свет ги држат своите раце во слични позиции. Нашите политичари, особено Александар Вучиќ, не исклучок, забележуваат српските медиуми.

Пирамиди, ѓаволски знаци, бројот 666, едно око и други знаци на заговори тврдат дека се поврзани со тајните друштва како што се Масоните, или Илуминатите. Овие затворени групи постојат веќе долго време и собираат исклучиво само влијателни личности, бизнисмени, политичари, државници, научници, судии, адвокати, правници и други.

Теоретичарите на заговори тврдат дека токму овие групи од сенка владеат со светот и одлучуваат за клични аспекти од нашиот живот, како што се економијата, трговијата, финансиите и политиката. Дали е тоа навистина точно, останува секој поединец заклучокот да го донесе самостојно.

Исто така се верува дека влијателни политичари и државници во речиси сите земји на светот доаѓаат од редовите на тајните друштва како Масоните, или на Илуминатите и тие лесно се препознаваат врз основа на симболот што го прават со рацете.

Што имаат заедничко Александар Вучиќ, Хитлер и Ангела Меркел ?

Ако внимателно ги следат јазикот на првиот заменик премиер на Србија, Александар Вучиќ ќе забележите дека рацете се скоро секогаш во позиција на пирамида, симбол што е карактеристика на Масоните и Илуминатите.

Истиот знак на пирамидата ќе видите дека го прави и германската канцеларка Ангела Меркел. Меѓутоа, истиот знак со рацете го правеше и Хитлер! Дали е ова само коинциденција или пак тие се обидуваат да ни кажат нешто?

Истиот знак на пирамидата е препознатлив и кај истакнати личности во Холивуд.

Дали светот го владеат интересните структури и групи, или е однос на граѓанската воља?
Ова се само теориите кои низ фотографии и фото архиви ги поставува српскиот портал РС.

Last modified on Недела, 02 Февруари 2014 - 03:39

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Признание за животно дело за газда Перо од „Фук Так“ Дојран

По повод 27 септември - Меѓународниот ден на туризмот Министерството за

Повеќе

Kривична пријава за жител од општина Гевгелија

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против лицето Д.Б.(40 годишен) од село

Повеќе

Се подготвува комунална ценовна бомба

Управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија на 19.04.2022 година донел

Повеќе

Недела - прекин на електричната енергија во цела Гевгелија

Екипите на Електродистрибуција ДООЕЛ ќе работат на реконструкција и

Повеќе

Пронајдена марихуана и муниција во Моин, приведени 2 лица

Две лица од Гевгелиско се приведени откако полицијата при претрес на нивните

Повеќе

Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани

Полициската станица Гевгелија поднесе кривични пријави против двајца

Повеќе

ИТНО се повлекуваат виршлите „WUDY“ од продажба, нареди АХВМ

Агенцијата за храна и ветеринарство донесе одлука за повлекување од продажба во

Повеќе

МВР: Два случаи на насилство во гевгелиско, се пукало во стојачанец

Вчерашниот ден, 20 септември, одбележан со физичко насилство на ГП „Дојран“, на

Повеќе

Признание за Гевгелиското Здружение на пензионери од СЗПМ

По повод 20 септември, Денот на пензионерите на Македонија , Здружението на

Повеќе

Приведен бегалец од Затвор Гевгелија

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.