Топ Новости

Дали името на историската личност Поло е Рагби или Ватерполо?

Понеделник, 03 Февруари 2014

Пример за образовното ниво на гледачката публика на нашите национални медиуми

 

Вечниот забавувач Драган Вучиќ, кого често поради нивото на неговите емисии го нарекуваат и “најголем сељак“, со следното видео докажува дека има и поголеми “сељаци“ од него. Овој епитет не го употребуваме како навреда за лицата кои заработуваат за својот живот преку чесна работа на село, со земјоделство, пољоделство, сточарство и друго, туку како синоним на необразовен човек, кој не ги совладал и елементарните нивоа на човечката интелигенција и култура.

Гледачката не знае да одговори кое е името на познатата историска личност Поло! Била многу возбудена!! А, Драган се труди да се воздржува да не пукне од смеење, и за глупоста на крај да им додели награда. Не, за учеството во емисијата, туку реткоста на таквите дунстери кои се куриозитет, а одговараат на поширокото интелектуално ниво на публиката. Луѓето сакаат да гледаат примери дека има и понедоделкани од нив, па и гледаат смешки.

Last modified on Петок, 07 Февруари 2014 - 19:38

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

Тепачкa во Дојран и Валандово

Повторно нарушување на јавниот ред и мир во Дојран, овој пат во Стар Дојран.

Повеќе

РКЕ: Струјата во просек поскапува за 7,4 % од 1 јули

Струјата поскапува за 7,4 отсто во просек за првите три блок тарифи. Ова е

Повеќе

Интервју: Со носителката на 7 круни за убавина, Ана Брзанова од Гевгелија

Долгоногата гевгеличанка, носителка на седум титули за убавина Ана Брзанова од

Повеќе

Трговците во туристичките места ќе работат и во недела

Собранието на РСМ ги усвои измените на Законот за трговија.
Делот кој се

Повеќе

Зголемена фреквенција на ГП „Богородица“

Прво лето без корона ограничувања во меѓуграничниот промет ја врати

Повеќе

Уапсен млад гевгеличанец

Агресивното однесување кон службено лице, полициски службеници при ОВР

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.