Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05

Започнува светското првенство во фудбал Русија 2018

Четврток, 14 Јуни 2018

Распоред на натпреварите во групна фаза

 

Денеска со првиот натпревар помеѓу домаќинот Русија со репрезентацијата на Саудиска Арабија кој е закажан за во 17 часот, започнува 21виот фудбалски Мундијал.

Првенството ќе се игра по систем „секој со секого“, а првите две репрезентации од секоја група одат во следната рунда.

Групната фаза ќе се игра од 14 до 28 јуни. Осминафиналето ќе се игра од 30 јуни до 3 јули. Четвртфиналето е закажано за 6 и 7 јули.

Полуфиналните натпревари ќе се играат на 10 и 11 јули. Натпреварот за третото место ќе се игра на 14 јули и големото финале ќе се игра на 15 јули.

Во прилог Ви ги претставуваме натпреварите во групната фаза и часот кога ќе се играат:

Група А:
14 јуни: Русија – Саудиска Арабија (17 часот)
15 јуни: Египет – Уругвај (14 часот)
19 јуни: Русија – Египет (20 часот)
20 јуни: Уругвај – Саудиска Арабија (17 часот)
25 јуни: Уругвај – Русија (16 часот)
25 јуни: Саудиска Арабија – Египет (16 часот).

Група Б:
15 јуни: Мароко – Иран (17 часот)
15 јуни: Португалија – Шпанија (20часот)
20 јуни: Португалија – Мароко (14 часот)
20 јуни: Иран – Шпанија (20 часот)
25 јуни: Иран – Португалија (20 часот)
25 јуни: Шпанија – Мароко (20 часот)

Група Ц:
16 јуни: Франција – Австралија (12 часот)
16 јуни: Перу – Данска (18 часот)
21 јуни: Данска – Австралија (14 часот)
21 јуни: Франција – Перу (17 часот)
26 јуни: Данска – Франција (16часот)
26 јуни: Австралија – Перу (16 часот)

Група Д:
16 јуни: Аргентина – Остров (15 часот)
16 јуни: Хрватска – Нигерија (21 часот)
21 јуни: Аргентина – Хрватска (20 часот)
22 јуни: Исланд – Нигерија (17 часот)
26 јуни: Нигерија – Аргентина (20 часот)
26 јуни: Исланд – Хрватска (20 часот)

Група Е:
17 јуни: Костарика – Србија (14 часот)
17 јуни: Бразил – Швајцарија (20 часот)
22 јуни: Бразил – Костарика (14 часот)
22 јуни: Србија – Швајцарија (20 часот)
27 јуни: Србија – Бразил (20 часот)
27 јуни: Швајцарија – Костарика (20 часот)

Група Ф:
17 јуни: Германија – Мексико (17 часот)
18 јуни: Шведска – Јужна Кореја (14 часот)
23 јуни: Германија – Шведска (20 часот)
23 јуни: Јужна Кореја – Мексико (17 часот)
27 јуни: Јужна Кореја – Германија (16часот)
27 јуни: Мексико – Шведска (16 часот)

Група Г:
18 јуни: Белгија – Панама (17часот)
18 јуни: Тунис – Англија (20 часот)
23 јуни: Белгија – Тунис (14 часот)
24 јуни: Англија – Панама (14 часот)
28 јуни: Англија – Белгија (20 часот)
28 јуни: Панама – Тунис (20 часот)

Група Х:
19 јуни: Полска – Сенегал (17часот)
19 јуни: Колумбија – Јапонија (14 часот)
24 јуни: Јапонија – Сенегал (17 часот)
24 јуни: Полска – Колумбија (20 часот)
28 јуни: Јапонија – Полска (16 часот)
28 јуни: Сенегал – Колумбија (16 часот)

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Kривична пријава за жител од општина Гевгелија

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против лицето Д.Б.(40 годишен) од село

Повеќе

Се подготвува комунална ценовна бомба

Управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија на 19.04.2022 година донел

Повеќе

Недела - прекин на електричната енергија во цела Гевгелија

Екипите на Електродистрибуција ДООЕЛ ќе работат на реконструкција и

Повеќе

Пронајдена марихуана и муниција во Моин, приведени 2 лица

Две лица од Гевгелиско се приведени откако полицијата при претрес на нивните

Повеќе

Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани

Полициската станица Гевгелија поднесе кривични пријави против двајца

Повеќе

ИТНО се повлекуваат виршлите „WUDY“ од продажба, нареди АХВМ

Агенцијата за храна и ветеринарство донесе одлука за повлекување од продажба во

Повеќе

МВР: Два случаи на насилство во гевгелиско, се пукало во стојачанец

Вчерашниот ден, 20 септември, одбележан со физичко насилство на ГП „Дојран“, на

Повеќе

Признание за Гевгелиското Здружение на пензионери од СЗПМ

По повод 20 септември, Денот на пензионерите на Македонија , Здружението на

Повеќе

Приведен бегалец од Затвор Гевгелија

Одбележан Светскиот ден на прва помош

По повод Светскиот ден на Првата помош, Црвен Крст на Македонија со град

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.