Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Удобно и секси: Чизмички до глуждовите

Понеделник, 03 Февруари 2014

Кратки, кои откриваат и топлат, но дефинитивно ќе го зачинат секој дневниот изглед

 

Денешната мода е често имитација на она што го носат популарните лица на улица, во секојдневието. Или, публиката сака да ги имитира, или тие го одбират слободниот стил за да се втопат во реалноста на своите фанови, и бидат послободни во своите движења.

Таков е примерот со младата пејачка Селена Гомез, која кариерата ја започна како девојченце, а сега нејзините настапи на јавната сцена ги следат низ целиот свет.
Симпатичната тинејџерка веќе стана заводлива жена која, како според нејзиниот музички израз, така и по забележителнит стил на облекување што се’ повеќе ја нагласува нејзината женственост и сексипил.

Во галеријата подолу е прикажано како таа изгледа во слободното попладне: кратко фустанче, кои воздушесто се лелеави на нејзините покрети, широк плетен џемпер со песок боја и црна шапка со широк обод. Едноставна, а сепак заводлива комбинација, зачинета со истакнат сексипил за кој придонесоа кратките чизмички до глужд.

Удобни трендовски чизми со гумен ѓон и оптимално високи потпетици, со отворени прсти и петици, во прв план ги ставија витките нозе на убавата бринета и за секунда го воздигнаа целиот стајлинг.
Ништо тешко да се проба ваква лежерна комбинација и на нашиве простори со убавата, топла, сончева зима, која дозволува и кратки фустанчиња, и кратки чизмички.

Last modified on Среда, 12 Февруари 2014 - 03:11

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

Намалeно осветлување на државните патишта поради енергетската криза

Минимален сигурносен обем на осветлување на јавните патишта е дел од одлуката

Повеќе

Василица во гевгелиско - традиција за празникот среде некрстените денови

Денес е Василица, празник среде некрстените денови.
На први јануари по стариот

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.