Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Клаудија Шифер: Каде исчезнуваат годините за неа?

Понеделник, 03 Февруари 2014

Времето како да оди назад за оваа атрактивна светска манекенка

Една од најубавите модели на сите времиња, која жареше и палеше по модните писти, модните списанија и уметнички колекции, и со сигурност ги протресе осумдесеттите години од минатиот век, е германскиот супер-модел Клаудија Шифер. Иако денес во 44-та година од својот живот живее многу помирно, атрактивна русокоса се’ уште не се збогувала со улогата на модел.

Деновиве, кога Клаудија Шифер се појави на насловната страница на списанието “Мари Клер“, нејзиното лице изгледаше исто како пред 20 години кога ни се насмевнуваше од најпознатите модни писти во светот на модата и воопшто низ светскте сцени.

Нејзината бујна, руса коса сеуште сјае со истиот раскош и сеуште може да се пофали со беспрекорната линија, но и со лице без ниту една бора или друг недостаток.

Фасцинирани од времето кое како да запрело за оваа прекрасна манекенка, модните фотографи, направиле споредба со фотографиите од деведесеттите години од минатиот век и овие најновите и заклучиле дека и нема мана на совршената германка. Каде исчезнаа последните 20 години од телото на оваа совршена жена?

Last modified on Среда, 12 Февруари 2014 - 03:23

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

Намалeно осветлување на државните патишта поради енергетската криза

Минимален сигурносен обем на осветлување на јавните патишта е дел од одлуката

Повеќе

Василица во гевгелиско - традиција за празникот среде некрстените денови

Денес е Василица, празник среде некрстените денови.
На први јануари по стариот

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.