Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Бразилскиот фудбалски мундијал не може без Мурињо

Петок, 07 Март 2014

Светскиот стратег наместо на зелениот терен, овојпат како стручен аналитичар и известувач за сајтот на Јаху

 

Иако сите му завидуваат на светската кариера во престижните фудбалски тимови, неможат да ја порекнат неговата аналитичност, тактичност и стратешки приод кон предизвиците. Овој пат, португалскиот фудбалски стручњак и менаџерот на „Челзи“ - Жозе Мурињо ќе учествува на Мундијалот во Бразил како аналитичар. Тој нема да биде предводник на некоја репрезентација туку ќе биде стручен аналитичар за сајтот на Јаху.

„Специјалниот“ потпиша договор со познатиот сајт и ќе биде глобален фудбалски амбасадор во 2014 година.

Освен стручните анализи, Мурињо ќе треба да објавува и фотографии и видео записи кои ќе ги направи во текот на шампионатот.

- „Ова за мене ќе биде нова задача и ќе ми претставува предизвик. Ќе комуницирам со луѓето, ќе ги споделувам моите сфаќања и идеи околу Светското првенство со милиони луѓе. Значи не се работи за илјада лица кои купиле весник или милион гледачи пред тв екраните. Се работи за повеќе десетици милиони заинтересирани за СП. Ќе има такви кои ќе се сложуваат со мене, а ќе има и контра. Како и да е, очекувам добра забава“, изјави Мурињо.

Светското првенство во Бразил ќе се одржи од 12 јуни до 13 јули.

 

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Kривична пријава за жител од општина Гевгелија

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против лицето Д.Б.(40 годишен) од село

Повеќе

Се подготвува комунална ценовна бомба

Управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија на 19.04.2022 година донел

Повеќе

Недела - прекин на електричната енергија во цела Гевгелија

Екипите на Електродистрибуција ДООЕЛ ќе работат на реконструкција и

Повеќе

Пронајдена марихуана и муниција во Моин, приведени 2 лица

Две лица од Гевгелиско се приведени откако полицијата при претрес на нивните

Повеќе

Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани

Полициската станица Гевгелија поднесе кривични пријави против двајца

Повеќе

ИТНО се повлекуваат виршлите „WUDY“ од продажба, нареди АХВМ

Агенцијата за храна и ветеринарство донесе одлука за повлекување од продажба во

Повеќе

МВР: Два случаи на насилство во гевгелиско, се пукало во стојачанец

Вчерашниот ден, 20 септември, одбележан со физичко насилство на ГП „Дојран“, на

Повеќе

Признание за Гевгелиското Здружение на пензионери од СЗПМ

По повод 20 септември, Денот на пензионерите на Македонија , Здружението на

Повеќе

Приведен бегалец од Затвор Гевгелија

Одбележан Светскиот ден на прва помош

По повод Светскиот ден на Првата помош, Црвен Крст на Македонија со град

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.