Во сообраќајка почина Шабан Шаулиќ

Недела, 17 Февруари 2019

Легендарниот српски пејач Шабан Шаулиќ денес загина во тешка сообраќајна несреќа во Германија

 

 

 

Легендарниот српски пејач Шабан Шаулиќ денес почина по тешка сообраќајна несреќа во Германија.

Шаулиќ со автомобил тргнал кон аеродромот кога се случила несреќата. Автомобилот во кој се возел Шаулиќ е управуван од друго лице.

По сообраќајната несреќа Шабан Шаулиќ итно бил пренесен во болница, каде им подлегнал на повредите. Во сообраќајката има починато уште едно лице. Според првичните сознанија еден од возачите бил во алкохолизирана состојба.

Во текот на својата богата кариера, Шабан Шаулиќ во медиумите и од јавноста стана познат по прекарот „крал на народната музика“.

Слава му! 

Last modified on Недела, 17 Февруари 2019 - 14:16

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Реакција на Левица - Гевгелија

„Пратеничката Ангелина Петкова од ВМРО-ДПМНЕ наплатила 11.718 евра за патни

Повеќе

Отворен ден: „Учи паметно, работи стручно“ во Гевгелија

Средношколскиот училишен центар „Јосиф осифовски“ вчера одржа презентација на

Повеќе

Уапсени 7 поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ за продажба на плацеви на ЕВН

Седуммина поранешни функционери, но и членови на ВМРО-ДПМНЕ денеска се

Повеќе

Традиционален “Дојран Гурман фест” во Дојран

Од дамнина дојранската трпеза важи за специфична и со зачувани традиционални

Повеќе

Приведен грчки државјанин на Богородица

Редовните полициски контроли и во време на засилени патнички посети на

Повеќе

Заедничката литургија во Скопје на СПЦ и МПЦ-ОА - признаена автокефалноста на

Српската православна црква (СПЦ) на заедничка литургија во Соборниот храм

Повеќе

ПРЕС на ОО на СДСМ Гевгелија

Претседателот на Општинската организација на СДСМ Гевгелија Миле Атанасов

Повеќе

Ново игралиште „Емилија Динева “ во Дојран

Првиот донор на срце во државата, дојранчанката Емилија Динева ќе остане

Повеќе

Притвор за 35 годишен шверцер од Дојран

На 10 минути после полноќ, во текот на вчерашниот ден недела 22 мај лишен е од

Повеќе

Црквата „Св. Кирил и Методиј“ со богата програма за чествување на Сесловенските

Денот на браќата Кирил и Методиј, основоположниците на македонската и

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.