Топ Новости
Утрово приведен е гевгеличанец - Сабота, 01 Октомври 2022 17:14
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Мачето Декстер - бебиситер

Среда, 19 Март 2014

Мачето Декстер е најдобриот бебиситер: тој го чува, грее, мази и пази домашното новороденче - бебето Скарлет

 

Мачето Декстер е најдобриот бебиситер: тој го чува, грее, мази и пази домашното новороденче - бебето Скарлет. Тука нема љубомора, само голема љубов.

Се започна со навиките на Декстер да спие врз стомакот на бремената мајка на бебето Скарлет и да ја лиже по стомакот. Дали е тоа врската на толкавата посветеност на персијанскиот убавец Декстер.
Мачорот има нежно срце и досега спасил многу маченца со својата грижа за другите. Но, кога неговата домашна господарка-мама ја донесе својата принова - бебето Скарлет, тоа било љубов на прв поглед. Од тогаш Декстер внимава на бебето додека спие да не се разбуди, некогаш заедно уживаат во дремката, некогаш ја грее кога лежи на градите на мајката, а кога Декстер оди да се прошета и протегне нозе низ малото, тука е второто маче Лео.

Погледнете ја галеријата на оваа мачешка нежност.

Last modified on Среда, 19 Март 2014 - 03:20

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Гевгеличанец приведен за обљуба над малолетник

Вчера, недела 02.10.2022, во 15:20 часот полицијата го уапсила Ѓ.А. (61) од

Повеќе

Kомуналните покачувања повлечени од предлагачот

Корисниците на услугите на ЈПКД „Комуналец“ Гевгелија може да здивнат -

Повеќе

Утрово приведен е гевгеличанец

Во акциска контрола на МВР во координација со УЈП спроведена во угостителски

Повеќе

ТППЕ- Гевгелија доби ново возило од ДЗС

Современо возило опремено со водена пумпа од денеска е составен дел на возниот

Повеќе

Првачињата извисија од Општина Гевгелија - Советот одби да расправа за помош на

Со наслов: „Општина Гевгелија нема слух за првачињата“ денеска реагираше

Повеќе

Перо Митров, сопственик на „Јавор“ Мрзенци добитник на признание за туризам

Награда за животно дело за долгогодишен развој на угостителството и создавање

Повеќе

Обновено ракометното игралиште во Гевгелија со донација од Државна

Под слоганот „ИГРАЈ СО НАЈДОБРИТЕ“, Видеолотарија Касинос Австрија продолжува

Повеќе

Признание за животно дело за газда Перо од „Фук Так“ Дојран

По повод 27 септември - Меѓународниот ден на туризмот Министерството за

Повеќе

Kривична пријава за жител од општина Гевгелија

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против лицето Д.Б.(40 годишен) од село

Повеќе

Се подготвува комунална ценовна бомба

Управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија на 19.04.2022 година донел

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.