Топ Новости
Утрово приведен е гевгеличанец - Сабота, 01 Октомври 2022 17:14
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05

Мадона со нов албум - "Madame X"

Понеделник, 29 Април 2019

Поп иконата Мадона го претстави својот најнов албум „Madame X“ и на овој начин докажува дека и во шестата деценија од животот е активна и атрактивна.
Носечка песна на албумот е „Medellin“ во кој настапува со колумбиската ѕвезда Малума. Веќе е објавен спотот за песната „Меделин“ и има над 12,5 милиони прегледи.


За својот нов музички зафат Мадона се пофали и на социјалните мрежи, на Инстаграм. Но, некои ненавикнати дека таа е секогаш атрактивна и провокативна и' замеруваат за стајлингот. И, целта е постигната, зошто во шоу бизнисот секој коментар, или критика е реклама  и доказ за привлечено медиумско внимание. 

Фановите на Мадона со задоволство го поздравуваат нејзиниот „кам бек“ на музичката сцена со новиот албум. Иако е секојдневно вртена по музичките канали и ТВ мрежи, таа неколку години паузираше со новитети, после разводот, борбата за старателство над децата, заради кои малку ја занемари кариерата.

 

 

Last modified on Понеделник, 29 Април 2019 - 18:23

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Гевгеличанец приведен за обљуба над малолетник

Вчера, недела 02.10.2022, во 15:20 часот полицијата го уапсила Ѓ.А. (61) од

Повеќе

Kомуналните покачувања повлечени од предлагачот

Корисниците на услугите на ЈПКД „Комуналец“ Гевгелија може да здивнат -

Повеќе

Утрово приведен е гевгеличанец

Во акциска контрола на МВР во координација со УЈП спроведена во угостителски

Повеќе

ТППЕ- Гевгелија доби ново возило од ДЗС

Современо возило опремено со водена пумпа од денеска е составен дел на возниот

Повеќе

Првачињата извисија од Општина Гевгелија - Советот одби да расправа за помош на

Со наслов: „Општина Гевгелија нема слух за првачињата“ денеска реагираше

Повеќе

Перо Митров, сопственик на „Јавор“ Мрзенци добитник на признание за туризам

Награда за животно дело за долгогодишен развој на угостителството и создавање

Повеќе

Обновено ракометното игралиште во Гевгелија со донација од Државна

Под слоганот „ИГРАЈ СО НАЈДОБРИТЕ“, Видеолотарија Касинос Австрија продолжува

Повеќе

Признание за животно дело за газда Перо од „Фук Так“ Дојран

По повод 27 септември - Меѓународниот ден на туризмот Министерството за

Повеќе

Kривична пријава за жител од општина Гевгелија

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против лицето Д.Б.(40 годишен) од село

Повеќе

Се подготвува комунална ценовна бомба

Управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија на 19.04.2022 година донел

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.