Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Пророштвата на Баба Ванѓа го вознемири целиот свет

Петок, 04 Април 2014

Нејзините пророштва се конечно протолкувани и истите достигаат до три века во иднина, што го вознемири светот кој ја познава и признава нејзината способност за „гледање во иднината“

Жителите на селото Петрич , каде што живеела и умре Баба Ванѓа се уште веруваат дека некаде во близина на нејзиниот дом закопана е статуа од чисто злато, во природна големина на еден мистериозен коњаник. Постојат многумина кои тврдат дека статуата го претставува римскиот император Константин!
 
 
Во почетокот на 80-тите години на минатиот век во животот на Ванѓа како пророчица , очигледно, настанала сосема нова фаза: повеќе од било кога дотогаш ( 1941 ) почнува да "гледа" - воиднината. Нејзините најблиски забележале дека на почетокот на 1981, во еден момент звикала: - „Пазете се! Наскоро ќе пристигнат нови, за луѓео претходно непознати болести. Сите, дури и оние кои никогаш не боледувале, ќе се разболат. Бидејќи, тоа е во наша моќ, можеме да предупредиме за тоа. Набргу потоа се појави СИДА-та, птичјиот грип ...

Ванѓа после кратко веме, им порачала на своите најблиски дека е "убедена дека човештвото на почетокот на 21 век ќе се спаси од ракот како болест." Таа говорела: Ќе дојде ден кога ракот ќе биде врзан во железни синџири, објаснувајќи дека лекот ќе "содржи многу железо" ...

На почетокот на 1988. Ванѓа порачала: - Ние сме сведоци на судбински настани. Двајца од најголемите владетели на светот ќе се ракуваат меѓу себе (по се’ изгледа мислела на Реган и Горбачов ). Ќе протече уште многу вода низ реките на Русија, и тоа нема да се случи. Додека не дојде "осмиот", како што зборуваше, кој ќе донесе конечен мир на планетата. Ванѓа тоа го рече додека во Русија владееше Борис Елцин и очигледно милсела на „следниот“ не наведувајќи го неговото име. Само, патем, таа рече: - Тоа ќе биде неочекуван личност! Сега знаеме дека тоа е Владимир Путин.

Ванѓа уште во 1979 година изјави дека "се’ се топи, дури и мразот, но само едно нешто останува непроменето - славата на Владимир, славата на Русија. Тој се чисти пред својот пат и не само што ќе ја сочува, туку ќе стане господар на светот " ... Но, и дека Русија повторно ќе стане империја!

Постапките со превземањето на Крим, искричењата да избие меѓународен воен конфликт, спремноста на Путин на економските санкции да одговори со создавање пандан на VISA и Мастер платежните картички, само ја покажуваат неговата решеност да го чисти патот пред заканите за Русија. А, за империјата, ќе почекаме да видиме, иако и сега животот му е среден како на император.

Еве, што уште не чека во животот во иднина , според пророштвата на Баба Ванѓа:

За 2014 година  Ванѓа предвидела дека повеќето од човештвото ќе страда од гнојни чирови , рак на кожата и други болести предизвикани од хемиско оружје;

2016 - Европа ќе биде речиси празна, без население;
(Каде ќе отидат луѓето - на работа на брод?? По морињата не ли се брои народот?? н.з.)

2018 - Новата сила, светска држава, ќе стане Кина. Земјите во развој се претвораат од  експлоатирани во експлоататори;

2023 - Мали промени во орбитата на Земјата;

2025 - Европа е ретко населена;

2028 - Откривање на нови извори на енергија. Заминување на вселенски бродови со човечки екипаж кон Венера;

2033 - Мразот на половите на земјата се топи. Се зголемува нивото на Светските Океани;

2043 - Светската економија е во подем. Во Европа владеат муслиманите;

2046 - "Се одгледуваат" сите органи на човечкото тело, а замената на заболените органи станува најдобриот метод на лекување;

2066 - За време на нападот на муслиманскиот Рим, САД за прв пат го применуваат новото климатско оружје - ненадеен студ;

2076 - На Земјата доминира новото бескласно општество - комунизам;

2084 - Природата полека заздравува;

2088 - Се појавува нова болест - стареење за неколку секунди ;

2097 - Брзото стареење е поразено;

2100 - Вештачко Сонце почнува да ја осветлуваат темната страна на Земјата;

2111 - Луѓето стануваат киборзи - живи роботи ;

2123 - Малите земји војуваат едни со други, големите држави не се мешат;

2125 - Во Унгарија фатени сигнали од вселената,  сите се сетиле на предвиденото пророштво од Ванѓа за овој настан;

2130 - Човечки колонии под вода - со помош и совети на вонземјаните;

2164 - Животните научниците ги претвораат во полу-луѓе;

2167 - Се појавува нова религија ;

2170 - Планетарна суша;

2183 - Човечката колонија на Марс станува нуклеарна сила и бара независност од Земјата;

2187 - Научниците успеваат да спречат ерупција на двата најголеми вулкана на Земјата;

2195 - Колониите под морето стануваат целосно независни - обезбедувајќи храна и енергија;

2196 - Европејците и Азијатите, после севкупното мешање, стануваат еден народ;

2201 - На Сонцето постепено слабеат термо- нуклеарните реакции, ѕвездата се лади;

2221 - Човештвото е во потрага по вонземски живот е во контакт со незамисливо и ужасно;

2256 - Вселенски брод од Земјата, по враќањето на планетата, на Земјата донесува нова и тешка болест;

2262 - Постепено се менува орбитите на планетите од Сончевиот систем. Марс е под закана од нова комета;

2271 - Научниците конечно ги пресметуваат новонастанатите физички константи;

2273 - Со мешањето на жолтата, белата и црната раса настанува сосема нова раса;

2279 - Научниците добија енергија "од ништо": веројатно од вакуум или "црна дупка";

2288 - Патување низ времето и нови контакти со вонземјани;

 

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица.

Повеќе

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

Се реконструира патот до Смрдлива вода

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место

Повеќе

Пожар во Ст.Дојран, загина една жена

Луксузниот воз „Golden Eagle Danube Express“ помина низ Гевгелија

Луксузно континентално патување за одбрани гости кои можат да платат билет кој

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.