Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Видео: Како малите деца се радуваат на појавата на татковците

Сабота, 19 Април 2014

Ако не сте татко, ќе Ве фати мерак да доживеете таква посакувана реакција на радост од Вашата појава

Погледнете неколку снимки од симпатични бебиња и нивните  реакции кога татковците им се враќаат од работа дома.

Бебињата во текот на денот со нетрпение очекуваат се’ и сешто што ќе го привлече нивното внимание, но ретко што може да го постигне ефектот на гооолема насмевка на ноивното лице како доаѓањето на некој близок родител. Оваа компилација на домашни видеа прикажува едно несекојдневно бебе шоу полно со неопислива радост, кога по долгиот ден во домашна игра бебињата ќе ги видат своите татковци.

Некои замавнуваат со рачињата, некои се исправат на нозе да ги дочекаат, некои подаруваат “бацка“, паѓа и по некоја солза, се’ на се’, воодушевувачка радост.

На видеоснимката, која беше поставена на YouTube минатата недела, веќе има над 580.000 прегледи, а гледачите ги коментираат сите тие милости на нежен татковски допир со своето дете. Оваа компилација, која е составена од неколку домашни видеа покажува како децата со нетрпение го очекуваат доаѓањето на родителите, а во неколку случаи во друштво на своите кученца. Во еден случај, бебето дури мораше да чека кучето да ја направи првата средба за добредојде на својот стопан.

Да не ви раскажуваме. Погледнете го видеото.

 

Last modified on Сабота, 19 Април 2014 - 21:03

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Повредени 35 лица во сообраќајка кај Марвинци

Возач на камион кој вчера се преврте со својот нелегален товар - мигранти кај

Повеќе

Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица.

Повеќе

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

Се реконструира патот до Смрдлива вода

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место

Повеќе

Пожар во Ст.Дојран, загина една жена

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.