Топ Новости
Утрово приведен е гевгеличанец - Сабота, 01 Октомври 2022 17:14
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05

Наградната игра Мој ДДВ#Моја награда стартува од денеска, во оптек награди од 1000 до 3 милиони денари

Недела, 15 Декември 2019

Скенирајте ги сите сметки, Мој ДДВ#Моја награда стартува од денеска, 15 декември.
Главен критериум за учество на наградната игра е успешно скенирана сметка. Во наградната игра учествуваат сите фискални сметки па дури и оние со 0 денари уплатен Данок на додадена вредност.

Од 15 декември стартува наградна игра МојДДВ#Моја награда за граѓаните коио скенираат фискални сметки. Покрај повратот на 15 проценти од ДДВ тие ќе имаат шанса и за парична награда. Ова го соопшти министерката за финансии Нина Ангеловска.

Секој ден ќе се извлекуваат до 10 парични награди: Четири во износ од по илјада денари, три од по 2 илјади денари, и три награди од по 3 илјади денари. Секој месец, пак, ќе има 12 извлекувања за 15 награди од по 100.000 денари.

Предвидени се и две главни премии од по 3 милиони денари. Првото извлекување за главна награда ќе биде во март, а второто на крајот на наградната игра во декември 2020 година.

Вкупно половина милион евра е фондот кој државата планира да го потроши за наградната игра МојДДВ #МојаНаграда. За една година колку ќе трае оваа наградна игра ќе се доделат 3.852 награди, а доделувањето ќе оди дневно месечно и годишно.


Last modified on Недела, 15 Декември 2019 - 14:17

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Гевгеличанец приведен за обљуба над малолетник

Вчера, недела 02.10.2022, во 15:20 часот полицијата го уапсила Ѓ.А. (61) од

Повеќе

Kомуналните покачувања повлечени од предлагачот

Корисниците на услугите на ЈПКД „Комуналец“ Гевгелија може да здивнат -

Повеќе

Утрово приведен е гевгеличанец

Во акциска контрола на МВР во координација со УЈП спроведена во угостителски

Повеќе

ТППЕ- Гевгелија доби ново возило од ДЗС

Современо возило опремено со водена пумпа од денеска е составен дел на возниот

Повеќе

Првачињата извисија од Општина Гевгелија - Советот одби да расправа за помош на

Со наслов: „Општина Гевгелија нема слух за првачињата“ денеска реагираше

Повеќе

Перо Митров, сопственик на „Јавор“ Мрзенци добитник на признание за туризам

Награда за животно дело за долгогодишен развој на угостителството и создавање

Повеќе

Обновено ракометното игралиште во Гевгелија со донација од Државна

Под слоганот „ИГРАЈ СО НАЈДОБРИТЕ“, Видеолотарија Касинос Австрија продолжува

Повеќе

Признание за животно дело за газда Перо од „Фук Так“ Дојран

По повод 27 септември - Меѓународниот ден на туризмот Министерството за

Повеќе

Kривична пријава за жител од општина Гевгелија

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против лицето Д.Б.(40 годишен) од село

Повеќе

Се подготвува комунална ценовна бомба

Управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија на 19.04.2022 година донел

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.