Топ Новости

Медени - Вие сте нашите победници!

Понеделник, 10 Февруари 2020

Фејсбук реакции по вечерашното доделување на Оскарите и достигнувањата на македонскиот филм до рангот „номинирани за оскар“. Оскарите отидоа во рацете на „Американска фабрика“ во категоријата документарен филм и „Паразит“ во категоријата странски филм.

Замир Мехмети: „Најслабиот докуметарец од номинираните го доби оскарот.. Срамота! #ПлачотНаАмерикаЗаОбама“
Антонио Тасевски: „Толку и падна незгодно дека доби оскар па ја спомна Македонија и се извини... Сакаше да каже капитализмот ја победи природата.“
Сека Муратагиќ: „Ах Обама, Обама. Малку ли ти е Нобел?“
Трајковски Сашо: „За Изгорени од сонцето и Паразит не се љутам, ама за фабричено по бааги.“
Боби: „Кога ќе ми текне дека Хорхе му намигнуваше на Обама“
Бранка: „Огромна благодарност до тимот на „Медена земја“ за среќата што ни ја даваа оваа цела година! Вие сте нашите победници!“
Јоци: „Дечки, брависимо!! Фрливте љубовна магија врз Холивуд и Македонија! Светот ви е на дланка!“

Медени - Вие сте нашите победници!

Last modified on Понеделник, 10 Февруари 2020 - 05:48

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

Намалeно осветлување на државните патишта поради енергетската криза

Минимален сигурносен обем на осветлување на јавните патишта е дел од одлуката

Повеќе

Василица во гевгелиско - традиција за празникот среде некрстените денови

Денес е Василица, празник среде некрстените денови.
На први јануари по стариот

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.