Топ Новости

Кафана, корона - лекарите: „лечете се сами“

Петок, 29 Мај 2020

Нови 52 заразени од корона за едно деноноќие, не' очекува ли пикот на заразата во јуни, се враќаме ли на полицискиот час и карантините?

Граѓаните гневни на недисциплинираните свои сограѓани и жители на РСМ кои не ги почитуваат мерките за спречување на ширењето на корона вирусот, не носат заштитни маски, се „изнапикаа“ во јавниот превоз, потрчаа во кафаните на седенки и забава. Опуштањето е во склад со мерките за олабавување на забраните за движење и забраните за работа на угостителскиот сектор, но воедно значеше почитување на мерките за носење маска, дистанца од 2 метри, миење раце. Од каде сега порастот на бројот на заболени од корона. Граѓаните по социјалните мрежи удрија со критика кон непримерните „лефтери“ на корона мерките:

Незадоволство искажуваат и здравствените работници кои дваипол месеци се на удар на короната на услуга на пациентите:
Last modified on Петок, 29 Мај 2020 - 21:37

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

ОВР Гевгелија: Кривични пријави против тројца вработени во ЈП „Комуналец“

Одделението за внатрешни работи Гевгелија до Основно јавно обвинителство

Повеќе

Најава за првиот студен бран и минусни температури

Подгответе се за минуснуте температури кои доаѓаат - најавува метеорологот

Повеќе

Празнична Литија за Пресвета Богородица - Согленска

Денеска претпладне, во 09:00 часот во манастирот „Свети Спас“ во Гевгелија ќе

Повеќе

Еко патрола во Негорци

Еколошките амбиции на локалните фактори ги има со години наназад во нивните

Повеќе

Приведени тројца дојранчани,при претрес пронајдени докази од криминални дела

Во текот на вчерашниот ден, полициски службеници од ОВР Гевгелија - Полициско

Повеќе

ВИДЕО реконструкција на патот Струма каде настана несреќата на автобусот

Бугарски абтомобилист и стручњак за сообраќајна безбедност на патиштата Мите

Повеќе

Лулзим - Херојот за 7те преживеани од несреќата во Бугарија

Лулзим Сулејмани од Прешево е еден од преживеаните патници од вчевашната

Повеќе

Maкедонски автобус се запли во Бугарија - 45 жртви

Претежно млади луѓе и деца се загинатите во несреќата во Бугарија. Според

Повеќе

Сарамандов ја започна својата работна агенда со проекти од претходникот

По приморедавањето на функцијата градоначалник на општина Гевгелија помеѓу

Повеќе

Дестини Вагнер од Белизе е Мис на Земјата за 2021

Дестини Вагнер (Destiny Wagner) од Белизе, влезе во историјата за Белизе во

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.