Топ Новости
Утрово приведен е гевгеличанец - Сабота, 01 Октомври 2022 17:14
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Најпосакуваниот холивудски ерген пред венчавка

Четврток, 08 Мај 2014

Свршеницата на Џорџ Клуни неодамна гордо го покажа во јавноста својот веренички прстен

 

Свршеницата на Џорџ Клуни неодамна гордо го покажа во јавноста својот веренички прстен. Слика од големиот дијамантски прстен објави списанието „Pipl“ на која се наоѓаат Клуни и свршеницата Амал. Сликата била направена за време на роденденската прослава на познатата манекенка Синди Крафорд, каде што адвокатката Амал Аламудин на раката го носеше скапоцениот дијамантски прстен.

Ако коза лаже, рог не лаже - е познатата народна поговорка, на која се повика "Pipl" и ги објави фотографиите од забавата со зголемен фокус на дијамантскиот прстен што го носи придружничката и свршеница на Клуни.

Наводно, холивудскиот шармер лично учествувал во дизајнирањето на прстенот.

Клуни често бил во друштво со извондерни убавици и важи за „вечен ерген“, и вечна мета за нови обиди кај понежниот пол, за да станат дел од неговиот живот.

Дали конечно е решен да ја заврши ерата на ергенството? Наводно вечниот нежења веќе ја направил и церемонијата на запросување со клекнување пред вереницата и прашањето - Дали сака да се омажи за него.

Инаку, глумецот во текот на месец март престојувал во Дубаи каде што се запознал со семејството на својата идна сопруга. Уживал на јахта со нејзините браќа и сестри.

- Среќни се бидејќи лесно се спријателија со сите од семејството. Веднаш се чувствуваа опуштено и пријатно, откриваат блиски роднини на Амал Аламунди.

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Гевгеличанец приведен за обљуба над малолетник

Вчера, недела 02.10.2022, во 15:20 часот полицијата го уапсила Ѓ.А. (61) од

Повеќе

Kомуналните покачувања повлечени од предлагачот

Корисниците на услугите на ЈПКД „Комуналец“ Гевгелија може да здивнат -

Повеќе

Утрово приведен е гевгеличанец

Во акциска контрола на МВР во координација со УЈП спроведена во угостителски

Повеќе

ТППЕ- Гевгелија доби ново возило од ДЗС

Современо возило опремено со водена пумпа од денеска е составен дел на возниот

Повеќе

Првачињата извисија од Општина Гевгелија - Советот одби да расправа за помош на

Со наслов: „Општина Гевгелија нема слух за првачињата“ денеска реагираше

Повеќе

Перо Митров, сопственик на „Јавор“ Мрзенци добитник на признание за туризам

Награда за животно дело за долгогодишен развој на угостителството и создавање

Повеќе

Обновено ракометното игралиште во Гевгелија со донација од Државна

Под слоганот „ИГРАЈ СО НАЈДОБРИТЕ“, Видеолотарија Касинос Австрија продолжува

Повеќе

Признание за животно дело за газда Перо од „Фук Так“ Дојран

По повод 27 септември - Меѓународниот ден на туризмот Министерството за

Повеќе

Kривична пријава за жител од општина Гевгелија

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против лицето Д.Б.(40 годишен) од село

Повеќе

Се подготвува комунална ценовна бомба

Управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија на 19.04.2022 година донел

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.