Топ Новости

Злото што го посеа Гоца мора да се наплати!

Сабота, 19 Септември 2020

На мажето на Гоца Брк и на оној тикварот Мицкоски треба некој да им објасни дека на монструмчето не и' се судеше заради набавката на "тоа на М" туку заради начинот на кој таа набавка беше извршена. Криминален!

Треба некој да им објасни дека токму благодарение на судиите од тоа нејзиното тефтерче таа (и само таа!) имаше специјален повластен третман пред судовите како ниеден граѓанин на државата. Со потврдата на пресудата на Апелација истата стана правосилна и монструмот веднаш требаше да замине во Идризово и да си ја одлежи казната. Жалбата до Врховен суд НЕ ГО ОДЛАГА ИЗВРШУВАЊЕТО!!!
Таа е единствен случај каде е одложено извршувањето по овој основ и најгрубо прекршен Законот за што некој треба да одговара!
Затоа, џабе цмиздрите. Злото што го посеа мора да се наплати!
Ајт...

Автор: Александар Диневски - фејсбук пост

За "тоа на М" -следува "З"! ????????????????????

Posted by Aleksandar Dinevski on Friday, September 18, 2020
Last modified on Сабота, 19 Септември 2020 - 03:55

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

Намалeно осветлување на државните патишта поради енергетската криза

Минимален сигурносен обем на осветлување на јавните патишта е дел од одлуката

Повеќе

Василица во гевгелиско - традиција за празникот среде некрстените денови

Денес е Василица, празник среде некрстените денови.
На први јануари по стариот

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.