Видео: Нокаут победници на Макфест 2020

Недела, 20 Септември 2020

Годинешното фестивалско издание на „Макфест 2020“ на саботната натпреварувачка вечер го доби својот победник - Групата „Нокаут“ со песната „Сакам да живеам“.

Под ведро небо, на градскиот плоштад „Слобода“ во Штип, во одлична атмосфера мина македонскиот фестивал на забавна музика. Ова беше јубилејно 35-то издание на штипски „Макфест“.
На сцената пред публиката продефилираа 24 натпреварувачи кои се обидоа да ја освојат публиката и жири комисијата со своите песни.

Слушнете ја победничката нумера „Сакам да живеам“.

Останатите награди ги понесоа:

- Втора награда: Ѓоко Таневски – „Ден по ден“
- Трета награда: Омер Џаферовски – „Ако те изгубам“
- Најдобар сценски настап: Виктор Апостоловски – „Срца камени“
- Најдобар дебитант: Полина – „Сѐ се врти во круг“.

Организаторот на фестивалот за победничката песна додели награда од 5.000 евра, за второнаградената 3.000, за третонаградената од жирито 1.000 евра.

Еве го моментот на доделувањето на свечениот победнички пехар и изјавата на Пере од „Нокаут“.
Last modified on Недела, 20 Септември 2020 - 15:22

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Кампања по повод Недела на борба против гладта

Од 16 – 22 октомври трае неделата на борбата против гладта која што ја

Повеќе

Гевгелија оди на втор изборен круг за градоначалник

Со немање мнозинство освоени гласови (50% + 1 глас) од ниту еден од 5-темина

Повеќе

Шапов во Богданци обезбеди победа во првиот изборен круг

Со освоени 2.128 гласови од вкупно 6.633 гласачи запишани во избирачкиот список

Повеќе

Ангов во Дојран, Костадинов во Валандово, прогласија победа

Првите победи на Локалните избори 2021 за градоначалник на два часа после

Повеќе

Во Гевгелија до 15 ч. гласале 40,11% од електортот

Гевгелија го надмина законскиот цензус од 1/3 излезност, според Изборната

Повеќе

Излезност на југот од РМ поголема од државнот просек

Изборниот гласачки ден за Локалните избори 2021 се одвива без проблеми на југот

Повеќе

Во Гевгелија денеска гласаа 195 лица со право на глас

Еден ден пред официјалниот старт на гласачкиот процес во Македонија, за

Повеќе

„Жито пром“ од Гевгелија на саем за храна во Германија

Производната компанија „Жито пром“ од Гевгелија учествуваше на најголемиот саем

Повеќе

Втор ден поплави во Грција, пронајдена и првата жртва

Невремето „Балос“, што веќе втор ден создава проблеми во повеќе делови во

Повеќе

Миравци ќе добие ветерен парк за производство на еколошка енергија

Турската компанија „Калтун енерџи“ ДОО Скопје која е инвеститор на ветерниот

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.