Топ Новости

Том Круз ќе снима филм во вселената

Петок, 25 Септември 2020

Спејс Шатл Алманах на „Твитер“ потврди дека вселенското летало „Аксиом“ во октомври 2021 ќе летне во вселената, а членови на екипажот ќе бидат холивудската филмска ѕвезда Том Круз и пилотот Мајк Лопез Алегриа, како дел од филмски проект потпомогнат од НАСА и „Спејс Икс“.
НАСА ја потврди својата вклученост во овој проект.
- „НАСА е возбудена што ќе работи со Том Круз! Потребни ни' се популарни медиумски личности за да ги инспирираме новите генерации инженери и научници да ги направат амбициозните планови на НАСА реалност“ - напиша на Твитер администраторот на НАСА, Џим Бриденштајн.

Неколку часа подоцна, извршниот директор на Спејс Икс, техниолошкиот маг Илон Маск му твитна на Брајденстајн: „Треба да биде многу забавно!“. Тој исто така ќе учествува  заедно со НАСА во реализација на проектот.

Филмот, кој се' уште нема име, беше претставен на „Универзал“ преку апликацијата Zoom. Режисерот на филмот е Даг Лиман со кого Том Круз соработуваше во филмот „На работ на утрешнината“. Моментално тој работи на сценариото. Буџетот на филмот е 200 милиони долари.

Холивудскиот филмски јунак од „Невозможна мисија“, Том Круз познат по ризичните сцени кои сам ги изведува без каскадер, овојпат во неверојатна мисија, со филмски сцени директно снимени во вселената.

 

Last modified on Петок, 25 Септември 2020 - 11:09

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

Намалeно осветлување на државните патишта поради енергетската криза

Минимален сигурносен обем на осветлување на јавните патишта е дел од одлуката

Повеќе

Василица во гевгелиско - традиција за празникот среде некрстените денови

Денес е Василица, празник среде некрстените денови.
На први јануари по стариот

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.