Топ Новости

Одиме на Европско!

Петок, 13 Ноември 2020

Македонскиот фудбал оди на Европско првенство.
Предвесник на македонскиот пат кон Европа, или заслужена награда за одиграното.
Нацијата на нозе. Сите се обединија кон победата. Конечно после 30 години Македонија ќе заигра рамноправно на еден Континентален куп.
Еве дел од реакциите на социјалните мрежи за успехот на македонската фудбалска репрезентација.
Првите честитки за историскиот успех ги упатија претседателот Стево Пендаровски, премиерот Зоран Заев, Македонската фудбалска репрезентација и бројни навивачи и граѓани кои подеднакво се радуваа на успехот на нашите репрезентативци.

ОДИМЕ НА ЕВРОПСКО!!! Грузија ???????? - Македонија ???????? 0:1 (0:0) #СегаЕНашеВреме

Posted by Фудбалска Репрезентација на Македонија on Thursday, November 12, 2020

Македонскиот фудбал оди на Европско! Конечно, имаме историски резултат благодарение на нашата репрезентација, на нашите...

Posted by Zoran Zaev on Thursday, November 12, 2020
Маестралната забелешка на Б.Нацевски дека судбината ни' била струмичанец да не' внесе во Европа (голот на Пандев кој е струмичанец).

ОД СУДБИНА НЕ СЕ БЕГА. БИЛО ПИШАНО, СТРУМИЧАНЕЦ ДА НЕ ВНЕСЕ ВО ЕВРОПА. БРАВО ПАНДЕВ! БРАВО МОМЦИ!

Posted by Бошко Нацевски on Thursday, November 12, 2020
Најавата за одобрена награда од страна на Владата за членовите на македонската репрезентација.

Вечерва на седница на Владата донесовме одлука од буџетските резерви да ги наградиме сите членови на македонската...

Posted by Zoran Zaev on Thursday, November 12, 2020
Коментаторите на МТВ во делириум: Честитки од странство за успехот на македонската репрезентација и зајадливите коментари на незадоволните „патриоти“.

Најбоље нешто вечерва :))))))))

Posted by Radko Kantardiev on Thursday, November 12, 2020
Граѓаните во многу градови низ државата радоста ја споделија со возење автомобили и трубење низ улиците, а пожарникарите се огласија со своите сирени во чест на победата на нашите фудбалери и фудбалскиот влез во Евроспско првенство.
Last modified on Петок, 13 Ноември 2020 - 05:00

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

Тепачкa во Дојран и Валандово

Повторно нарушување на јавниот ред и мир во Дојран, овој пат во Стар Дојран.

Повеќе

РКЕ: Струјата во просек поскапува за 7,4 % од 1 јули

Струјата поскапува за 7,4 отсто во просек за првите три блок тарифи. Ова е

Повеќе

Интервју: Со носителката на 7 круни за убавина, Ана Брзанова од Гевгелија

Долгоногата гевгеличанка, носителка на седум титули за убавина Ана Брзанова од

Повеќе

Трговците во туристичките места ќе работат и во недела

Собранието на РСМ ги усвои измените на Законот за трговија.
Делот кој се

Повеќе

Зголемена фреквенција на ГП „Богородица“

Прво лето без корона ограничувања во меѓуграничниот промет ја врати

Повеќе

Уапсен млад гевгеличанец

Агресивното однесување кон службено лице, полициски службеници при ОВР

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.