Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05

WBC прогласи 6 годишно дете за светски шампион

Петок, 20 Ноември 2020

Денес е Светскиот ден на детето. Го посветуваме прилогот за едно несекојдневно дете херој Bridger Walker.

На насловната фотографија е шестгодишниот Бриџер Вокер, носител на појасот за светски шампион доделен од Светскиот Боксерски Совет. Ова момче годинава покажа извонредна храброст и ја спаси својата помлада сестра од напад од разбеснато куче.  Го чинеше двочасовна операција и повеќе од 90 конци по целото тело, но тој успеа да ја спаси својата тригодишна сестра од речиси сигурна смрт.
Во болницата, Бриџер кажал: „Ако некој мораше да умре, тоа требаше да бидам јас, јас сум постариот брат“.
И Светскиот боксерски совет (WBC) го призна Бриџер за светски шампион во тешка категорија на еден ден! Така, тој ќе остане запишан во официјалната историја на WBC, како светски шампион на еден ден, на денот кога тој беше најдобриот борец на светот! ❤️ 

❤️ Честитки за херојската борба доби и од големиот Мајк Тајсон.

AND THE NEW WBC CHAMPION OF THE WORLD, Bridger "The bravest man on Earth" Walker ????????

Posted by World Boxing Council on Tuesday, July 21, 2020

We are honored to name 6-year-old, Bridger Walker, WBC Honorary Champion, for his brave actions that represent the best values ​​of humanity. Bridger, you're a hero ????????

Posted by World Boxing Council on Wednesday, July 15, 2020
Last modified on Петок, 20 Ноември 2020 - 22:28

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Признание за животно дело за газда Перо од „Фук Так“ Дојран

По повод 27 септември - Меѓународниот ден на туризмот Министерството за

Повеќе

Kривична пријава за жител од општина Гевгелија

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против лицето Д.Б.(40 годишен) од село

Повеќе

Се подготвува комунална ценовна бомба

Управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија на 19.04.2022 година донел

Повеќе

Недела - прекин на електричната енергија во цела Гевгелија

Екипите на Електродистрибуција ДООЕЛ ќе работат на реконструкција и

Повеќе

Пронајдена марихуана и муниција во Моин, приведени 2 лица

Две лица од Гевгелиско се приведени откако полицијата при претрес на нивните

Повеќе

Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани

Полициската станица Гевгелија поднесе кривични пријави против двајца

Повеќе

ИТНО се повлекуваат виршлите „WUDY“ од продажба, нареди АХВМ

Агенцијата за храна и ветеринарство донесе одлука за повлекување од продажба во

Повеќе

МВР: Два случаи на насилство во гевгелиско, се пукало во стојачанец

Вчерашниот ден, 20 септември, одбележан со физичко насилство на ГП „Дојран“, на

Повеќе

Признание за Гевгелиското Здружение на пензионери од СЗПМ

По повод 20 септември, Денот на пензионерите на Македонија , Здружението на

Повеќе

Приведен бегалец од Затвор Гевгелија

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.